Χάλασε το απόλυτο του Αίαντα ο ΠΑΣ Κομμένου!

Χρειάστηκε να φτάσουμε στην τελευταία αγωνιστική, για να χάσει βαθμούς στο Πρωτάθλημα ο Αίας Ράχης, που αναδείχτηκε ισόπαλος με 2-2 με το Κομμένο.

Το απίστευτο φετινό σερί νικών στο Πρωτάθλημα, που είχε χτίσει ο Αίας, κατάφερε να σπάσει ο ΠΑΣ Κομμένου στην τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Και αν το χτεσινό ματς φαντάζει για κάποιους αδιάφορο, αξίζει να αναφέρουμε, πως με την ισοπαλία αυτή, το Κομμένο έχασε τη δεύτερη θέση από τους Αγίους Αναργύρους, μία θέση που σε περίπτωση που η ΑΕ Ξηροβουνίου ανέβει στη Γ' Εθνική ή κάποια άλλη ομάδα αδυνατεί να συμμετάσχει στο νέο Πρωτάθλημα, αυτή θα οδηγήσει στην άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ!

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή με τον Κατσούλη νωρίς, για να πάρει το προβάδισμα ο Αίας με δύο μάλιστα τέρματα, σε ισάριθμες επιθέσεις, στο 7ο και στο 10ο λεπτό, με τους Τομουτζόγλου και Σιαπάτη, να γράφουν το 0-2. Το Κομμένο δεν άργησε να μειώσει το σκορ, σχετικά γρήγορα, καθώς στο 18ο λεπτό, ο Κωσταδήμας με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή, έγραψε το 1-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κυνήγησαν την ισοφάριση και τα κατάφεραν στο 76ο λεπτό, όταν ο Κοσμάς με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 2-2. Στο τελευταίο 10λεπτο, ο ΠΑΣ Κομμένου έψαξε την ολική ανατροπή, όμως δεν τα κατάφερε και περιορίστηκε σε μια πολύ καλή σεζόν και την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Σαρλής Χρήστος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας) : Σταμάτης, Νάτσιος Δ., Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Νάτσιος Σ., Κοσμάς, Παππάς, Γεωργούλας (44' Τολιάκης), Ντάμας, Κατσούλης, Κωσταδήμας

Αίας Ράχης (Κοσμάς) : Γεωργάκης, Ευαγγέλου (50' Μανώλης), Καλαμπαλίκης, Θεμελής Γ. (46' Αβραμίδης), Βίτσιος (85' Μπέτσας), Ντούπης, Τομουτζόγλου, Τόλης, Κορέλης, Κοτρότσιος (46' Νίκου), Σιαπάτης (88' Κατέρος)