Φιλική "τεσσάρα" της Αναγέννησης Αρταίων

Σε φιλικό ματς που διεξήχθη στο Καλογερικό, η Αναγέννηση Αρταίων επικράτησε του τοπικού Ηρόδοτου με 2-4.

Το σκορ στο πρώτο δίλεπτο ήταν ήδη 1-1, με το Νίκαρη να εκτελεί κόρνερ και την μπάλα αφού προσέκρουσε στο δοκάρι και τον Οικονόμου, να καταλήγει στα δίχτυα, ενώ στην επόμενη φάση, από πέναλτι που κέρδισε ο Αντρέας Χουλιάρας, ο Νίκος Χουλιάρας έγραψε το 1-1. Το 1-2 πέτυχε ο Μπούντζας μετά από φάση διαρκείας και σουτ του Καλόγηρου. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Καλόγηρο να διαμορφώνει από την άσπρη βούλα το 1-3, σε πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Παύλου, χρησιμοποιώντας το χέρι του.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ηρόδοτος ξαναμπήκε στο ματς, με τον Ιωάννου να κάνει το 2-3 με προβολή από κόρνερ, για να έρθει το τελικό 2-4 στα τελευταία λεπτά, από το Στέργιο με κεφαλιά από ωραίο φάουλ του Τσαμπά.

Ηρόδοτος Καλογερικού (Γεωργίου) :Οικονόμου, Παππάς, Γκαναβίας Β., Νίκου, Παύλου, Γεροκώστας, Ρώσσιος, Γιώτης, Χουλιάρας Αν., Γκαναβίας Ν., Χουλιάρας Ν.
έπαιξαν και οι : Ευαγγέλου, Γεωργίου Ν., Γεωργίου Λ., Χεμπέγια, Καραμέτσιος

Αναγέννηση Αρταίων (Γούσης) : Ντεκούλης. Τριαντάφυλλος, Σακκάς, Δερβίλης, Μπούντζας, Κόνιαρης, Καλόγηρος, Δεληκούρας, Στέργιος, Νίκαρης, Τζαλοκώστας
έπαιξαν και οι : Παπαθανασίου, Ρώσσιος, Αντωνίου Β., Τσαμπάς, Γεωργακόπουλος, Μανθιός, Μπαλαούρας