Απίστευτο 5-5 στο Παναγροτικός-Σκουφάς!

Σε ένα συγκλονιστικό ματς, Παναγροτικός και Σκουφάς αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 5-5!

Σε ένα από τα πλέον εντυπωσιακά σκορ των τελευταίων ετών στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο της Άρτας, Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα και Σκουφάς Κομποτίου σκόραραν από 5 φορές, και μοιράστηκαν τους βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ατυχία να έχουν 11 ποδοσφαιριστές στο γήπεδο, ενώ στην πορεία λόγω τραυματισμού του Νάσο έπαιξαν σε όλο το β' με 10, ενώ αδιαθεσία του Μαλτέζου στο 72', τους έφερε στο τελευταίο 20λεπτο με 9 (!), κάτι που βοήθησε τον Άγιο, που αγωνιζόταν επίσης με 10 από το 36' λόγω αποβολής του Καραχάλιου, να φτάσει σε τεράστια ανατροπή, από 0-4 σε 5-5! Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για το Σκουφά με πολύ ωραίο σουτ στο απέναντι "Γ", ενώ στο 20ο λεπτό, ο Μασκλαβάνος από θέση τετ α τετ, έγραψε το 0-2. Στο 26ο λεπτό, φάνηκε να τελειώνει το ματς ο Σκουφάς, με τον Ευαγγέλου να βγαίνει απέναντι από τον Κατσούλα και να γράφει το 0-3. Κανείς δε θα μπορούσε να φανταστεί όταν ο Παπαδόπουλος στο 35', σκόραρε για το 0-4 τι θα επακολουθήσει. Στο 41ο λεπτό, ο Βράκας έγραψε το 1-4 για τους γηπεδούχους, που ξεκίνησαν την αντεπίθεσή τους.

Στην επανάληψη, ο Θοδωρής Γείτονας στο 63ο λεπτό κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ, για το 2-4, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Λάμπρος Γεωργάρας έβαλε φωτιά στο ματς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, σημειώνοντας το 3-4. Στο 71ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του αφού υποδέχτηκε κάθετη πάσα και σκόραρε από θέση τετ α τετ, για το 3-5, επαναφέροντας την ηρεμία στην ομάδα του Κομποτίου. Στη συνέχεια, ο Σκουφάς έμεινε με 9 και ο Παναγροτικός πίεσε ψάχνοντας τη σπουδαία ανατροπή. Το πρώτο βήμα έγινε στο 82ο λεπτό, με το Βράκα με το δεύτερο τέρμα του σε αναταραχή στην περιοχή, να γράφει το 4-5, για να ολοκληρωθεί η επική επιστροφή των γηπεδούχων στο 84ο λεπτό, με τον έμπειρο Νταλάκα να σκοράρει από παράλληλο γύρισμα του Λ. Γεωργάρα, διαμορφώνοντας το τελικό 5-5. Ο Σκουφάς τη φετινή σεζόν αγωνίζεται με πολλά νέα παιδιά και με λίγους ή καθόλου ποδοσφαιριστές στον πάγκο, κάτι που δείχνει να δημιουργεί μια δυσάρεστη κατάσταση στο σύλλογο και δεν αποκλείεται τις επόμενες ημέρες να υπάρξουν εξελίξεις σε πολλαπλά επίπεδα στην ομάδα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Στούπας Χρήστος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Κατσούλας, Βαϊτσης (62΄Λάζαρος), Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Καραχάλιος, Ντάκουλας (78' Μυφταράι), Βράκας, Μένα (78' Τσάτσος), Μουστακλής, Γείτονας Θ. (78' Νταλάκας), Γεωργάρας Λ. (90' Γεωργίου)

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Τσιάπαλης, Μαλτέζος, Κώτσης, Κασελούρης Π., Κασελούρης Κ., Ευαγγέλου, Νάσο, Καραδήμας, Παπαδόπουλος, Κλάιντι, Μασκλαβάνος