Δεύτερη σερί νίκη για τους Αγ. Αναργύρους, 2-0 τον ΠΑΣ Κομμένου

Μετά την ήττα της πρεμιέρας στην Αγ. Παρασκευή, ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων πήρε δεύτερο σερί τρίποντο με 2-0, αυτή τη φορά επί του ΠΑΣ Κομμένου.

Δεύτερη σερί νίκη για τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων, αυτή τη φορά στην έδρα του, αν μπορεί να θεωρηθεί λόγω απόστασης, το γήπεδο του Καλοβάτου, απέναντι στον ΠΑΣ Κομμένου που μετά τη νίκη στα Τζουμέρκα στην πρεμιέρα γνώρισε δεύτερη διαδοχική ήττα. Το παιχνίδι είχε αρκετές δυνατές μονομαχίες, με κάποια σκληρά μαρκαρίσματα, με τον διαιτητή να αναγκάζεται να δείξει αρκετές κίτρινες κάρτες, αλλά και μία κόκκινη στον Πανακούλια που εξύβρισε τον διαιτητή, ως απόρροια και των διαμαρτυριών που είχαν για κάποιες αποφάσεις του στην αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος απείλησαν αρχικά με σουτ από τους Νίκο και Κώστα Σακκά που μπλόκαρε ο Κόπανος, ενώ στο 38' ύστερα από σέντρα του Γιαννιούλη, ο Κόπανος απέκρουσε το σουτ του Κανταρέλη, ενώ στη συνέχεια είπε "όχι" και στον Πλακούτση. Ο Πλακούτσης δύο λεπτά αργότερα είχε νέο καλό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, χωρίς όμως να καταφέρει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να απειλούν και στο 47' από σέντρα του Κανταρέλη, η κεφαλιά του Πλακούτση πέρασε άουτ. Το γκολ με το οποίο οι Αγ. Ανάργυροι άνοιξαν το σκορ ήρθε δύο λεπτά αργότερα, όταν από εκτέλεση φάουλ του Κακιώνη από πλάγια, ο Σιαπλαούρας με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 70' ο Κώστας Σακκάς είχε ένα δυνατό σουτ που πέρασε άουτ, με τους φιλοξενούμενους που στην καλύτερή τους στιγμή, από σέντρα-σουτ του Κωσταδήμα, είδαν τους αμυντικούς να απομακρύνουν πριν τη γραμμή, να μένουν με παίχτη λιγότερο στο 75ο λεπτό, λόγω αποβολής του Πανακούλια για το λόγο που αναφέραμε παραπάνω. Τελικά, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90', με τον Κακιώνη που αποδείχθηκε "χρυσή αλλαγή", να πατά περιοχή και με σουτ στη δεξιά γωνία να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Βαρέλης Βασίλης - Κούσουλας Γιώργος

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Πλιάτσικας): Παππάς, Μακρής, Σιαπλαούρας, Τζίμας Α., Μποχώτης, Πλακούτσης, Σακκάς Κ., Κόνιαρης (77' Τζίμας Γ.), Κανταρέλης, Γιαννούλης (46' Κακιώνης), Σακκάς Ν. (89' Ζαχάρης)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας): Κόπανος, Ντάμας, Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Πανακούλιας, Κοσμάς (75' Μαγγιώρος), Νάτσιος Χ., Παππάς Γ. (61' Κόρδας), Νάτσιος Δ., Κατσούλης, Κωσταδήμας