Φιλική «τεσσάρα» στο Μοναστηράκι για την Αναγέννηση

Με σκορ 1-4 έληξε ο φιλικός αγώνας που έδωσε χθες η αρτινή ομάδα στο Μοναστηράκι Βόνιτσας, με αντίπαλο τον ΠΑΣ Θύελλα.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν, αφού μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Τσιούνη. Η ισοφάριση ήρθε νωρίς με τον Βασίλη Μαργαρίτη και ο Μάριος Χούσος λίγο μετά έκανε το 1-2, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Με δύο τέρματα του Δημήτρη Παπακίτσου στην επανάληψη διαμορφώθηκε το τελικό 1-4 για την Αναγέννηση, η οποία σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλή.

Ο προπονητής της Αναγέννησης, Τάσος Νταλάκας, είχε και χθες την ευκαιρία να βγάλει τα συμπεράσματά του αφού χρησιμοποίησε αρκετούς ποδοσφαιριστές από το ρόστερ. Το ερχόμενο Σάββατο (18:00), η Αναγέννηση θα δώσει ένα ακόμη φιλικό αγώνα, αυτή τη φορά στη γειτονική μας Φιλιππιάδα με τον Εθνικό, ενώ για την Κυριακή (18:00) είναι προγραμματισμένο να γίνει και το φιλικό παιχνίδι με τον ΑΟ Ανατολής στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Γ.  Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΠΑΤΣΗΣ Ι.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ (ΣΤΑΣΙΝΟΣ): ΣΤΑΣΙΝΟΣ, ΜΗΤΣΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΚΟΚΚΩΝΗΣ, ΤΖΑΜΑΛΗΣ, ΖΟΤΑΙ, ΜΑΚΡΗΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΚΟΣΥΦΑΡΙΝΗΣ,  ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ,

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (ΝΤΑΛΑΚΑΣ): ΜΗΤΣΙΟΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ, ΚΡΑΜΠΗΣ, ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΧΟΥΣΟΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ Α.

Πηγή: gosports.gr