Φιλική νίκη για την Αναγέννηση επί του Θρίαμβου Λούρου

Επέστρεψε στις νίκες στις φιλικές αναμετρήσεις η Αναγέννηση Άρτας, μετά τις δύο βαριές ήττες, στη Βόνιτσα από τον Αμβρακικό και στην Άρτα από τον Τηλυκράτη.

Με 2-0 επιβλήθηκε του Θρίαμβου Λούρου η Αναγέννηση Άρτας, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη χθες (11/9) στο γήπεδο των Κωστακιών, χάρη σε δυο τέρματα στα πρώτα 25 λεπτά. Συγκεκριμένα, η αρτινή μας ομάδα άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό, όταν από σουτ Άρτεμη ύστερα από στημένη φάση, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ο Στέφανος Παπαδόπουλος που πήρε το ριμπάουντ από κοντά έκανε το 1-0.

Ο Παπαδόπουλος που πήρε χρόνο συμμετοχής και στο φιλικό με τον Τηλυκράτη, έχει περάσει τη σεζόν 2019-20 από την Κ19 του Καραϊσκάκη, στην οποία ενσωματώθηκε από τον Εθνικό Μελιγαλά, ενώ πέρυσι άνηκε στο ρόστερ του ΑΟ Διαβολιτσίου που συμμετείχε στον 9ο όμιλο της Γ' Εθνικής και αν πείσει τους ανθρώπους της Αναγέννησης θα αποκτηθεί.

Το 2-0 για την Αναγέννηση ήρθε στο 25ο λεπτό, με τον Αρτέμη να τροφοδοτεί τον Μανιώτη, ο οποίος με σουτ έξω από μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας. Να σημειώσουμε ότι πέντε λεπτά αργότερα η Αναγέννηση έχασε μεγάλη ευκαιρία για νέο τέρμα, όμως ο Κωστάκης σημάδεψε το δοκάρι.

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Μαζαράκος Νίκος - Αλευρή Κωνσταντίνα

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Μπακόλας, Μπαντής, Παπαρούνης, Σχισμένος, Κωστάκης, Αρτέμης, Γούλας, Μανιώτης, Παπακίτσος, Μπότσαρης, Παπαδόπουλος
στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Νίκου, Μπόκος, Μυσιούδης, Κραμπής, Κατσιγιάννης, Τσελά, Γρηγορίου, Δήμου, Μαλτέζος, Σεραφείμ, Μαλίζογλου

Θρίαμβος Λούρου (Δήμας): Καραπιπέρης, Σάκκος, Γκίνη, Πρέντζας, Γεωργόπουλος, Κόλλινς, Κούσης, Σιώρος, Λαμπρούσης, Γεωργίου, Κολιός Γ.
στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ζήσης, Σουρδής, Τζόκας, Βαλάρης, Στούπας, Κολιός Θ., Μπόρμπολης, Κατσαούνος

Θα ακολουθήσει φωτορεπορτάζ από την φιλική αναμέτρηση...