Φιλική ισοπαλία στο Κομπότι για Σκουφά και Καμπή

Σκουφάς Κομποτίου και ΑΕ Καμπής έμειναν στο 1-1 σε φιλικό παιχνίδι στο Δημοτικό Γήπεδο Κομποτίου «Ευάγγελος Σεργιάννης».

Αυτή ήταν η πρώτη ισοπαλία για τις δύο ομάδες στα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας που έχουν δώσει μέχρι στιγμής. Ο Σκουφάς στο πρώτο μέρος κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 35ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος λάθος στο κέντρο της άμυνας των φιλοξενούμενων, με τον Καλπακούλα να κλέβει και να βγάζει με κάθετη πάσα τον Αντωνίου μόνο του απέναντι στον Μπόλη, τον οποίον νίκησε με όμορφο πλασέ. Η ΑΕ Καμπής βρήκε απάντηση στο 75ο λεπτό, με τον Μπεζεβέγκη να σεντράρει, τον τερματοφύλακα να μην κάνει σωστή εκτίμηση της πορείας της μπάλας και τον Στέργιο (φωτο) με δυνατό σουτ σε κενή εστία να ισοφαρίζει σε 1-1.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Νούσιας Οδυσσέας

ΑΕ Καμπής (Μπακόλας): Μπόλης, Τσιγαρίδας, Μπέτσας, Δήμος, Παππάς, Στέργιος, Μπιρμπίλης, Σταμάτης, Βλάρας, Μπεζεβέγκης, Μουστακλής
αγωνίστηκαν και οι: Σταμάτης, Μπανιάς, Σαραντάρης

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Μούτσιος, Παπαγιάννης, Σχισμένος Πέτσας, Μπελής Γ., Τάσσος, Θεοδωρής, Καλπακούλας, Αντωνίου, Βερλέκης, Τσαρακλημανης
αγωνίστηκαν και οι: Σπύρου, Κρίκας, Μαλτέζος, Μπελής Δ., Κουτσοκέρας, Μπαλί, Καρδάσι