Ευρεία νίκη της Ολυμπιάδας επί του ΑΟΦ

Με 5-1 επικράτησε η εντυπωσιακή Ολυμπιάδα του ΑΟ Φιλιππιάδας.

Συνεχίζει να ανεβαίνει η Ολυμπιάδα, που μετά τη βαριά ήττα της πρώτης αγωνιστικής, συνεχίζει με νίκες την πορεία της, με τελευταίο της "θύμα" τον ΑΟ Φιλιππιάδας που ηττήθηκε με 5-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό, όταν ο Λιόλιος με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Στο 31ο λεπτό, ο Τζελιλάι κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε την εκτέλεση ο ίδιος γράφοντας το 2-0 για την ομάδα του. Στο 38ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο γκολ, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς, όταν ο Παπαμιχαήλ έκανε μακρινό σουτ, η μπάλα άλλαξε λίγο πορεία και ξεγέλασε τον Παππά.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟΦ μπήκε προσωρινά στη διεκδίκηση της ανατροπής στο 50ο λεπτό, όταν ο Ευαγγέλου μείωσε σε 3-1, με την Ολυμπιάδα όμως να αντιδρά και να ανακτά το προβάδισμα τριών τερμάτων στο 66ο λεπτό όταν ο Λιόλιος έσπασε την μπάλα στον Τζελιλάι σε κόντρα επίθεση, και εκείνος με το δεύτερο τέρμα του έγραψε το 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε και πάλι ο Τζελιλάι ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ του, από νέα πάσα του Λιόλιου, με τον τελευταίο να έχει μια καλή στιγμή να ανοίξει κι άλλο την ψαλίδα του σκορ, με το 5-1 ωστόσο να παραμένει.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Καραγιάννης Θοδωρής

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Παχούλας (70' Παπαθανασίου), Πανής, Σμύρης, Τσιαντής, Παπαμιχάηλ (77' Μουσαβερές), Παπαγιάννης (60' Μπόνιος), Αράπης, Λιόλιος (75' Σιαπάτης), Τζελιλάι, Σάνι

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Παππάς, Λιάσκας (70' Λαϊνάς), Αλεξίου, Λάμπρου (38' Παπουτσής), Ρεμπής (46' Ζαχάρης Λ.), Θάνης, Τσοκανάς, Ζαχάρης Ι., Στέφου (46' Τσοκανάς), Γκίκας, Ευαγγέλου