Ευρεία νίκη της Μέλισσας κόντρα στην ΑΕΚΠ

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα η Μέλισσα, που επικράτησε των Κιρκιζατών με το ευρύ 5-0.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μέλισσα, που ανέκαμψε από τη βαριά ήττα από τους Αγ. Αναργύρους, επικρατώντας, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, της ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών, με 5-0, και ελπίζει σε βαθμολογική ανάκαμψη, αφού την ερχόμενη εβδομάδα θα πάρει εύκολα τους 3 βαθμούς, κόντρα στην Καμπή, που έχει αποχωρήσει. Οι τυπικά γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό, όταν ο Κεφάλας έκανε σέντρα που πήρε πορεία προς την εστία και κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-0. Στη συνέχεια, βρήκε έναν αναπάντεχο πρωταγωνιστή στο πρόσωπο του Χρήστου Νούτσου, ο οποίος αφού έγραψε το 2-0, στο 21ο λεπτό, με δυνατό σουτ μετά από αναστάτωση στην άμυνα, σε στημένη μπάλα, έγραψε και το 3-0, στο 34ο λεπτό, με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ, τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Η Μέλισσα είχε κι άλλες φάσεις με τους Κούση, Κουτσούμπα και Πολύζο, με την ΑΕΚΠ από τη μεριά της να έχει μια στιγμή με τον Πλούμπη, που σταμάτησε στον Κατσαντούλα.

Το δεύτερο μέρος, ήταν αναμενόμενα τυπική διαδικασία, με τη Μέλισσα να φτάνει νωρίς σε τέταρτο γκολ, όταν στο 48ο λεπτό, ο Τρίφι βρήκε τον Κουτσούμπα και εκείνος εκτέλεσε σωστά τον Πήλιο, για το 4-0, για να διαμορφωθεί το τελικό 5-0, στο 63ο λεπτό, όταν ο Τρίφι μοίρασε στον Αβράμη και εκείνος με ωραίο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα μια καλή κεφαλιά του Φραγκίσκου, αλλά και σουτ των Πολύζου και Κούση, που έβγαλε ο Πήλιος, ενώ η ΑΕΚΠ που έψαξε το γκολ της τιμής, προσπάθησε να πάρει την κυκλοφορία της μπάλας και να φτάσει στην περιοχή της Μέλισσας, όμως τόσο το σουτ του Χασκή, όπως και αυτό του Μπέλλου, πέρασαν ανεκμετάλλευτα, με το τελικό σκορ να παραμένει στα επίπεδα του 5-0.

Διαιτητής : Ζιώγας Α. (Πρέβεζας/Λευκάδας) Βοηθοί : Αναγνωστάκης Π. (Πρέβεζας/Λευκάδας) - Ζήκας Ν. (Πρέβεζας/Λευκάδας)

ΑΕΜ Μέλισσα (Σιαπέρας Γ.) : Κατσαντούλας, Πολίτης (48' Αγόρος), Κεφάλας, Νούτσος, Σταμούλης, Αβράμης, Φραγκίσκος, Τρίφι, Πολύζος, Κούσης, Κουτσούμπας (52' Κωτσίλας)

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Κωνσταντινίδης) : Πήλιος, Σταύρου, Σκαλτσογιάννης, Δοσούλας, Σιαφάκας Π. (46' Ψεύτης / 49' λ.τρ Μπασιούκας), Μαρέτας, Μπουζάνης, Χαβέλας, Πλούμπης, Σερέτης (75' Βούλγαρης), Μπέλλος (75' Σιντόρης)