Ευρεία νίκη με 9-2 για τον ΠΑΣ Κομμένου κόντρα στα Τζουμέρκα

Ο πρωτοπόρος της Β' κατηγορίας ΠΑΣ Κομμένου επιβλήθηκε του ΑΟΚ Τζουμέρκων με το εντυπωσιακό 9-2, στην 8η στροφή του πρωταθλήματος.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι στο γήπεδο της ΕΠΣ Άρτας, καθώς οι δύο ομάδες φέτος μοιράζονται μαζί και με άλλες ομάδες την ίδια έδρα, λόγω ακαταλληλότητας των γηπέδων τους, δεν επέτρεψαν ούτε στιγμή να αμφισβητηθεί η ανωτερότητα τους και μπήκαν δυναμικά από το πρώτο λεπτό. Χωρίς να αντιμετωπίσουν προβλήματα οι παίχτες του ΠΑΣ Κομμένου «καθάρισαν» το ματς, αύξησαν τη διαφορά από τους διώκτες τους και πλέον κοιτάζουν το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον ΠΑΣ Ανέζα, με στόχο το 8 στα 8. Στο 10ο λεπτό ο Φάκος με σουτ άνοιξε το σκορ για το 0-1, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Κωσταδήμας από μπαλιά του Κατσούλη, με πλασέ έκανε το 0-2. Στο 22' ο Φάκος με το δεύτερο τέρμα του με σουτ από πλάγια θέση πέτυχε το 0-3, για να διπλασιάσει τα τέρματά του και ο Κωσταδήμας με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, όπου με πλασέ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 0-4. Το 0-5 που ήταν και σκορ ημιχρόνου, πέτυχε στο 37ο λεπτό ο Ρίζος, πλασάροντας εύστοχα, έπειτα από κάθετη πάσα του Κωσταδήμα.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ συνέχισε με γκολ, καθώς στο 49ο λεπτό, ο Κατσούλης, με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έγραψε το 0-6. Οι τυπικά γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 61ο λεπτό, όταν μετά από σουτ στο δοκάρι, ο Κόφφας στην επαναφορά έκανε το 1-6. Στο 65ο λεπτό μάλιστα μείωσαν ακόμη περισσότερο, όταν ο Κόρδας υπέπεσε σε πέναλτι, ο Κούρτης εκτέλεσε εύστοχα από τα 11 βήματα, πετυχαίνοντας το 2-6. Τα δύο γκολ των Τζουμέρκων αφύπνισαν τους παίχτες του ΠΑΣ, με τον Χ. Νάτσιο στο 67ο λεπτό, με κοντινή προβολή να κάνει το 2-7, ενώ στο 72ο λεπτό, ήταν η σειρά του Δ. Νάτσιου με σουτ να κάνει το 2-8. Το τελικό 2-9, διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Κατσούλης από θέση τετ-α-τετ, σημειώνοντας μετά τους Φάκο και Κωσταδήμα και αυτός δύο γκολ στην αναμέτρηση.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Βουρλόκας Ζάχος - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.): Καραμπούλας, Μαρκοστάμος, Κόφφας, Χάρος, Κουτρούμπας, Μαργώνης, Κατσάνος Π., Διονύσης, Κατσάνος Γ., Κούρτης, Αλειφτήρας

ΠΑΣ Κομμένου (Παπαχρήστου): Κόπανος, Νάτσιος Χ. (68' Μαγγιώρος), Γεωργούλας (49' Κόρδας), Νάτσιος Δ., Κοντογιάννης, Ρίζος, Παππάς, Κωσταδήμας, Φάκος (68' Πανακούλιας), Κατσούλης, Ανδρέας (57' Νάτσιος Ε.)