Ευρεία νίκη για τον Αχιλλέα

Εύκολο απόγευμα για τον Αχιλλέα Νεοχωρίου που επικράτησε του ΑΟ Φιλιππιάδας με 0-5.

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του ΑΟ Φιλιππιάδας εκτός έδρας ο Αχιλλέας Νεοχωρίου, με 0-5, παραμένοντας δεύτερος στη βαθμολογία που του προσφέρει την πρώτη θέση στα μπαράζ ανόδου. Μόλις στο 4ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, όταν ο Κολιογιάννης με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Κωσταδήμα, και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 12ο λεπτό, ο Κωσταδήμας διπλασίασε τα τέρματά του, όταν έπειτα από μπαλιά του Αρτένις αυτή τη φορά και αφού ελίχθηκε ωραία έγραψε το 0-2. Πριν το 20λεπτο ο Αχιλλέας τελείωσε την υπόθεση νίκη με τους πρωταγωνιστές του δεύτερου τέρματος να αλλάζουν ρόλους, και τον Αρτένις έπειτα από πάσα του Κωσταδήμα να κρεμά το Στέφου για το 0-3. Στο 39ο λεπτό, ο Κωσταδήμας ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, με τελείωμα μέσα από την περιοχή, έπειτα από γύρισμα του Σιαπέρα. Το τελικό σκορ για την ομάδα του Νεοχωρίου διαμόρφωσε στο 74ο λεπτό, ο Γιαννούλης με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ, για το 0-5

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Βασίλα Φωετινή - Κωνσταντίνου Χρήστος

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Στέφου, Αλεξίου, Παπουτσής, Λαϊνάς (46' Γιάννος), Ρεμπής, Λάμπρου, Αθανασίου, Λαχανάς, Ευαγγέλου, Μπακοδήμος, Νίτσος

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Αρτένις (60' Γκυζέλης), Κοστρένι, Τολιάκης (73' Μαργώνης), Κοντούρης, Πλακιάς, Γιαννούλης, Δήμου, Κολιογιάννης, Κωσταδήμας, Σιαπέρας (46' Πάνος)