Ευρεία νίκη για το Κλειδί

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα το Κλειδί να επιβληθεί του ΑΟΚ Τζουμέρκων, με 2-5.

Συνέχεια στο αήττητο σερί του έβαλε το Κλειδί, που παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αποδεικνύοντας σε κάθε παιχνίδι πως δύσκολα θα βρεθεί ομάδα να διεκδικήσει την πρωτιά στη φετινή Β' κατηγορία. Στο σημερινό παιχνίδι επικράτησε με 2-5 μέσα στα Τζουμέρκα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, με κεφαλιά του Σταύρου Χάρου σε κόντρα επίθεση. Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα, στο 6ο λεπτό, με τον Κωνσταντινίδη να παίρνει την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Στύλιου και να γράφει το 1-1. Τρία λεπτά μετά, ο ΑΟ Κλειδίου ανέκτησε το προβάδισμα όταν έπειτα από φάουλ του Βασιλάκη, Σταύρος Χάρος και Διονύσης μπήκαν στη φάση, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-2. Στο ημίωρο ήρθε το 1-3 για τον Κλειδί, με το Στέφανο Δήμο να σεντράρει και τον Πάνο Δήμο με κεφαλιά να σκοράρει. Οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο ματς λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, με τον Κωνσταντινίδη να εκτελεί φάουλ από μακρινή απόσταση, και να σκοράρει εκμεταλλευόμενος την όχι και τόσο καλή αντίδραση του Μανιφάβα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν το ματς, και στο 60ο λεπτό, ξαναπήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με το Φελέκη να εκτελεί απευθείας φάουλ, και να νικά τον Καραμπούλα για το 2-4. Το τελικό σκορ για τους νικητές διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό, ο Πάνος Δήμος με το δεύτερο του τέρμα στο παιχνίδι, αξιοποιώντας τη δεύτερη ασίστ που του πέρασε ο Στέφανος Δήμος.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης) : Καραμπούλας, Κουτρομάνης, Μακρής, Κωνσταντινίδης, Βόιδαρος (70' Βαρούχος), Στύλιος, Σπανός, Κατσάνος Κ., Κατσάνος Γ., Διονύσης Ν. (88' Μάνδαλος), Διονύσης Γ.

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Μανιφάβας Ν., Τσοχαντάρης (70' Νούτσος), Μανιφάβας Β. (87' Καλονίκης), Σταμούλης, Μανιφάβας Στ., Δήμος Στ., Φελέκης (85' Κοίλιας), Βασιλάκης, Δήμος Π., Ρούσσας (80' Χάρος Κ.), Χάρος Σ.