Εύκολο πρωινό για την πρωτοπόρο Ανέζα (pics)

Αναμενόμενα εύκολη νίκη πήρε η Ανέζα, κόντρα στον ουραγό Καραϊσκάκη, επικρατώντας με 5-0.

Σε ένα παιχνίδι που δε σηκώνει ιδιαίτερο σχολιασμό, η Ανέζα επικράτησε του ουραγού Καραϊσκάκη, με 5-0 και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του αγώνα του Κομμένου με την Αγ. Παρασκευή. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με διάθεση να τελειώσουν νωρίς το παιχνίδι, όπως και έκαναν, αφού στο 34ο λεπτό, το τελικό σκορ είχε ήδη διαμορφωθεί, με τον προπονητή της Ανέζας να προχωρά σε αλλαγές, μοιράζοντας το χρόνο στους παίκτες του.

Στο 7ο λεπτό, ο Μυτικιώτης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους, για να γράψει το 2-0 στο 13ο λεπτό, ο Ρούμπος με σουτ μέσα από την περιοχή, απλοποιώντας τα πράγματα για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Ρώσσιος, που με δύο προσωπικά τέρματα ανέβασε το δείκτη του σκορ, στο 4-0, αρχικά στο 16ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή και εν συνεχεία, στο 26ο λεπτό, με πλασέ αφού έφυγε από τα αριστερά και βρέθηκε φάτσα με τον Ευαγγέλου. Ο Δημογιάννης ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 5-0, για την ομάδα του στο 34ο λεπτό, με ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή.

Το δεύτερο μισό ήταν τυπική διαδικασία για τις δύο ομάδες, με τον Καραϊσκάκη να μην καταφέρνει να φτάσει σε κάποιο γκολ, και την Ανέζα να κατεβάζει ταχύτητα, κάνοντας και συντήρηση δυνάμεων, ενόψει της απαιτητικής τελικής ευθείας του Πρωταθλήματος και των play-off.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Βασιλάκης Στέργιος

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Τσαμπάς, Χουλιάρας Αν. (46' Παππάς Θ.), Παππάς Φ., Παναγιώτου (46' Χουλιάρας Κ.), Μυτικιώτης, Ρώσσιος, Μητσαράς, Σιώζος Γ., Δημογιάννης, Χουλιάρας Ν. (46' Παύλου), Ρούμπος (46' Καραμέτσος)

ΑΕ Καραϊσκάκης : Ευαγγέλου, Νίκας, Κατσάνος (46' Μπούρας), Μόγιας, Χαλκιάς, Παπασπύρου, Νικολάου, Αθανασίου, Ντασκαγιάννης, Τσόλης, Κλέιντι (46' Παπασπύρου)