Εύκολο πέρασμα της Αναγέννησης από τον Αγ. Σπυρίδωνα

Εύκολα πέρασε από την έδρα του Παναγροτικού, η Αναγέννηση.

Εύκολη νίκη πέτυχε η Αναγέννηση στην έδρα του Παναγροτικού, επικρατώντας με 0-7 και παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας. Το παιχνίδι καθάρισαν στο πρώτο μέρος, οι έμπειροι παίκτες της "Α", με το Χρηστογιάννη στο 17ο λεπτό να γράφει το 0-1. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σιδηρόπουλος, που με δύο προσωπικά τέρματα, στο 33' και στο 36' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη της επανάληψης, ο Αλ. Παπακίτσος έγραψε το το 0-4, ενώ ο Παππάς στο 60ο λεπτό, σκόραρε για ακόμα ένα παιχνίδι γράφοντας το 0-5. Ο Χρηστογιάννης στο 66ο λεπτό, με το δεύτερο τέρμα του ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-6, για να διαμορφώσει το τελικό 0-7 ο Αλ. Παπακίτσος στο 89', σκοράροντας επίσης για δεύτερη φορά στο ματς.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Βασίλα Φωτεινή

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Καρβούνης, Παππάς Μ. (20' λ.τρ. Μπάλλιας), Σιαμέτης, Γεωργάρας Θ. (80' Ζιώβας), Τζαφέρης, Παπασπύρου, Κοντοδήμας (46' Γεωργίου), Ζαρκαδούλας, Τσάτσος, Βρακας, Βαΐτσης

Αναγέννηση Άρτας (Θόδης) : Νικολαΐδης (55' Μαλίζογλου), Παπακίτσος Δ., Καζέλης (55' Τσιλιγιάννης), Κακιώνης, Καλιακάτσος, Αρτέμης, Μουσιωτίτσας (55' Μπιθυκούκης), Χρηστογιάννης, Σιδηρόπουλος (55' Γκαρτζώνης), Παππάς (55' Δήμος), Παπακίτσος Αλ.