Εύκολο "διπλό" για το Σκουφά στην Ανέζα

Με το επιβλητικό 1-5 πέρασε ο Σκουφάς Κομποτίου από την έδρα του ΠΑΣ Ανέζα.

Σημειώνοντας τέσσερα γκολ, πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Σκουφάς μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία το παιχνίδι με την Ανέζα, επικρατώντας με το ευρύ 1-5. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό, όταν ο Μαλτέζος έκανε το γύρισμα, και ο Τάσσος με ωραίο τελείωμα στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, νίκησε το Γεωργάκη για το 0-1. Ο Σκουφάς είχε ένα τετράλεπτο φωτιά πριν το ημίωρο, όπου και κρίθηκε και ο νικητής. Αρχικά, στο 24ο λεπτό, ο Μαλτέζος, μετά από αναμπουμπούλα στην αντίπαλη άμυνα σούταρε για το 0-2, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Τάσσος με ωραία ατομική ενέργεια σημείωσε το δεύτερό του γκολ, για το 0-3. Το εκρηκτικό διάστημα του Σκουφά ολοκληρώθηκε στο 27ο λεπτό, όταν ο Μαλτέζος με διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-4 για την ομάδα του.

Το δεύτερο μέρος, ήταν τυπικό για τις δύο ομάδες, με το Σκουφά στο 70ο λεπτό να σημειώνει το 0-5 με τον Γκαρτζώνη, για να πετύχει το γκολ της τιμής η Ανέζα, στο 85ο λεπτό, όταν από πέναλτι που κέρδισε ο Ζώης από το Θεοδωρή, ο Λευτέρης Ρώσσιος που ανέλαβε την εκτέλεση, διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Βαρέλης Βασίλης

ΠΑΣ Ανέζα (Φώτου) : Γεωργάκης, Αβραμίδης, Ρώσσιος Γ., Μυτικιώτης, Ιωάννου, Μπάφας (70' Ζώης), Ρώσσιος Ε., Ρούμπος, Νίκου (48' Θεμελής), Γεροκώστας (59' Παππάς), Παύλου (33' Παπανδρέου)

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Παπαχαρίσης, Παπαγιάννης (48' Καναράς), Μπελής (13' Γκαρτζώνης), Κλάιντι, Τζιότζιος, Θεοδωρής, Τάσσος, Μαλτέζος, Τζελιλάι, Κυριαζής (20' Τζούκας), Καρδάσι