Εύκολο απόγευμα για τον Ερμή που παρέμεινε μόνος δεύτερος

Παρ' ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς, ο Ερμής δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει του ΠΑΣ Κομμένου με 5-1.

Σταθερά σε πορεία Πρωταθλητισμού βρίσκεται ο Ερμής Κεραματών, ο οποίος στην επάνοδό του στους αγωνιστικούς χώρους τη φετινή σεζόν, δείχνει και έτοιμος για άνοδο και στην Α' κατηγορία. Στο σημερινό ματς, οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν νωρίς νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι με δύο γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους, και να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους στην επανάληψη. Στο 10ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από ωραία μπαλιά, η μπάλα πέρασε από όλους και στο δεύτερο δοκάρι ο Κοσμάς με σουτ την έστειλε στα δίχτυα γράφοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή στα τελευταία λεπτά του πρώτου μισού, αρχικά, στο 42ο λεπτό, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό με το Λεκάνη, ο Χριστόφορος Δήμος με σουτ νίκησε τον Κόπανο σημειώνοντας το 1-1. Το δεύτερο γκολ, που ήταν και το ομορφότερο του παιχνιδιού, σημειώθηκε δύο λεπτά αργότερα, όταν ο Πανέτας επιχείρησε φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καρφώνεται στο "παραθυράκι" του ανήμπορου να αντιδράσει Κόπανου για το 2-1.

Όπως ήταν αναμενόμενο, οι γηπεδούχοι, μπήκαν με άλλο αέρα στο δεύτερο μέρος, και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα κλείδωσαν τη νίκη τους, όταν ο Αλέξης Δήμος έσπασε την μπάλα παράλληλα, και ο Λεκάνης, σε κενή εστία δεν είχε πρόβλημα να γράψει το 3-1, σκοράροντας για ακόμη ένα ματς. Δύο λεπτά αργότερα, ήρθε και το 4-1, με το Χαϊντάρι, να βρίσκεται σε καλή θέση στην περιοχή και με δυνατό σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 5-1, σημειώθηκε στο 80ο λεπτό, όταν ο Λεκάνης με το Χριστόφορο Δήμο συνδυάστηκαν για ακόμη μια φορά, και ο τελευταίος δε δυσκολεύτηκε από κοντά να διαμορφώσει το τελικό σκορ για την ομάδα του.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Γκόκα Κατερίνα - Νικολάου Βαγγέλης

Ερμής Κεραματών (Σιαπέρας-Σεϊμένης) : Σεϊμένης, Χαϊντάρι, Δήμος Αλ., Σιαπέρας, Πανέτας, Τσώλης (71' Ζήσης), Στασινός (66' Θεμελής), Μήτσιος (64' Κατέρος), Σιαπάτης (79' Δραγατάκης Δ.), Δήμος Χρ., Λεκάνης

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) : Κόπανος, Μπουτέτσιος (69' Πάνος), Πανακούλιας (80' Γεωργάκης), Κοντογιάννης, Νάτσιος, Λάμπρος, Παπαχρήστος (62' Σκάρας), Κοσμάς (57' Σπύρου Π.), Κοσμάς Ν., Κατσούλης, Κολιοκώτσης