Εύκολα τα Ρακούν ο Ολυμπιακός Καλοβάτου

Κανένα πρόβλημα δεν είχε ο Ολυμπιακός Καλοβάτου να επικρατήσει των Ρακούν, με σκορ 3-0.

Σε ένα παιχνίδι που αποτέλεσε επιθετικό μονόλογο του Ολυμπιακού, στον Καλόβατο, οι γηπεδούχοι δε δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των Ρακούν, επικρατώντας με 3-0, σημειώνοντας τα 2 από τα 3 γκολ ωστόσο, στο τέλος του αγώνα, με το εύθραυστο 1-0 να παραμένει ως εκείνη τη στιγμή. Το πρώτο μέρος, εξελίχθηκε με τους ερυθρόλευκους του Καλοβάτου να χάνουν σωρεία ευκαιριών, με το Ζαγγανα στο 10' να σουτάρει πάνω από την εστία στην πρώτη φάση του αγώνα. Στο 15' από εκτέλεση φάουλ του Θεμελή, ο Σαλτογιάννης με κεφαλιά δεν μπόρεσε να νικήσει το Γεωργούλα. Στο 18' ο Γιάννης Ράμα βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή όμως σούταρε πάνω από τα δοκάρια, ενώ ίδια κατάληξη είχε και νέο σουτ του Ζαγγανα δύο λεπτά αργότερα. Τελικά, το 1-0 ήρθε για τους γηπεδούχους στο 25ο λεπτό, όταν από ωραία κάθετη μπαλιά, ο Γιάννης Ράμα βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, έμεινε όρθιος από ένα μαρκάρισμα, και πλάσαρε το Γεωργούλα, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Ο Ολυμπιακός είχε κι άλλες φάσεις πριν φύγει το ημίχρονο, με το Γεωργούλα να σταματά το Σαλτογιάννη σε τετ α τετ, αλλά και τον Ντόκορο που πήρε τη θέση του τραυματία Αντώνη Ράμα, να βρίσκεται απέναντι από τον γκολκίπερ των Ρακούν, όμως να καθυστερεί να πλασάρει και να κοντράρεται.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αλλάξουν την εικόνα του παιχνιδιού, χωρίς να τα καταφέρουν, και οι νικητές έφτασαν σε δύο ακόμη γκολ στο τέλος του παιχνιδιού, κλειδώνοντας έστω και καθυστερημένα το τρίποντο, και δίνοντας και διαστάσεις στην επικράτησή τους. Στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας, ο Ζαγγανας μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, και με διαγώνιο σουτ στην απέναντι γωνία νίκησε το Γεωργούλα σημειώνοντας το 2-0, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κωλέτσος με μακρινό σουτ, κρέμασε τον τερματοφύλακα των Ρακούν, γράφοντας με εντυπωσιακό τρόπο το τελικό 3-0.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Λάμπρου Χάρης - Βάτος Παναγιώτης

Ολυμπιακός Καλοβάτου : Παππάς, Παπακώστας, Τζιανούμης, Σμύρης, Ρώσσιος, Θεμελής (46' Τόλης), Κωλέτσος, Σαλτογιάννης (90' Κοντογιάννης), Ράμα Αντ. (33' λ.τρ. Ντόκορος), Ράμα Γ. (80' Τσίνγκο), Ζαγγανας

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Γεωργούλας, Φλούδας (13' λ.τρ. Καραγκούνης), Μακρής, Σακκάς, Μάνδαλος, Τυρολόγος (77' Μερκάι), Κοντογιάννης, Γκαρτζονίκας (61' Γαλανός), Καλαντζής (90' Καρακώστας), Παλιούρας, Μόσιαλος