Εύκολη νίκη της Καμπής κόντρα στην ΑΕΞ

Με 7-0 επικράτησε της ΑΕΞ η ΑΕ Καμπής και βρίσκεται στην 4η θέση ισόβαθμη με τους Αγ. Αναργύρους.

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχτηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Καμπή και την ΑΕ Ξηροβουνίου, με τους τυπικά γηπεδούχους να φτάνουν σε μια άνετη νίκη με πρωταγωνιστές τον Π. Δήμο και το νεαρό Μπακοδήμο, που σημείωσαν χατ-τρικ. Στο 8ο λεπτό, η Καμπή άνοιξε το σκορ, με τον Μπακοδήμο με σουτ να γράφει το 1-0, για να διπλασιάσει τα τέρματά της, μόλις ένα λεπτό αργότερα, όταν ο Π. Δήμος έκανε το δυνατό σουτ, η μπάλα άλλαξε πορεία σε έναν αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα, για το 2-0. Στο 20ο λεπτό, μετά από ομαδική προσπάθεια, ο Μπακοδήμος από κοντά, πλάσαρε για το 3-0, για να πάρει και πάλι τη σκυτάλη στο σκοράρισμα ο Δήμος, που μετά από νέα ομαδική προσπάθεια, μέσα από την περιοχή, έστειλε με σουτ την μπάλα στα δίχτυα, για το 4-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπακοδήμος πέτυχε χατ-τρικ, γράφοντας το 5-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι τυπικά γηπεδούχοι έριξαν το ρυθμό τους, όμως βρήκαν δύο ακόμα τέρματα για να φτάσουν στο τελικό σκορ. Αρχικά, στο 59ο λεπτό, ο Σταμάτης βρήκε στον κενό χώρο το Φελέκη, και εκείνος νίκησε το Σιαπάτη, για το 6-0, για να διαμορφώσει το τελικό 7-0, στο 66ο λεπτό, ο Δήμος, με το τρίτο προσωπικό του τέρμα, μετά από νέα ασίστ του Σταμάτη. Αξίζει να σημειωθεί πως η Καμπή δημιούργησε πολλές ακόμα προϋποθέσεις για γκολ, έχοντας τρία δοκάρια στο πρώτο μέρος, με τους Δημουλιά, Μπακοδήμο και Π. Δήμο και δύο ακόμα στην επανάληψη, με τους Σωτ. Σταμάτη και Κίτσιο.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Γιαννάκος, Παλιάτσος, Γόγολος (46' Φελέκης), Τζουμάκας Κ., Γαλάνης, Μπακοδήμος, Νίκαρης (46'  Στούπας), Τζουμάκας Δ., Δήμος (68' Κίτσιος), Σταμάτης Σωτ. (75' Παππάς Α.), Δημουλιάς (46' Σταμάτης Στ.)

ΑΕ Ξηροβουνίου (Λαϊνάς) : Σιαπάτης, Αζίς, Καραμούτσος, Ζιώρης (46' Βλάρας), Παππάς (52' Στέφου), Λιόντος, Σαραντάρης, Θεμελής, Αναστασίου, Τζούκας, Λουτσάρης