Εύκολη νίκη και 2η θέση για τους Αγίους Αναργύρους!

Σημαντική νίκη πήρε επί των Σελλάδων ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που του χάρισε τη 2η θέση στην τελική κατάταξη.

Καθοριστική αποδείχτηκε η εύκολη νίκη των Αγίων Αναργύρων κόντρα στην ΑΕ Σελλάδων, με 5-0, καθώς η ισοπαλία του Κομμένου κόντρα στον Αίαντα Ράχης, τον έφερε στη 2η θέση της τελικής κατάταξης της Β' ΕΠΣΑ. Έτσι, σε περίπτωση που η ΑΕ Ξηροβουνίου ανέβει στη Γ' Εθνική, είτε κάποια ομάδα δε δηλώσει συμμετοχή στο Πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑ, η κενή προνομιούχος θέση, θα καλυφθεί από το 2ο της Β' ΕΠΣΑ, ήτοι τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων.

Στο 20ο λεπτό, ο Τρούλλης βρήκε τον Κόνιαρη, το σουτ του οποίου κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-0. Στο 32ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, αφού νωρίτερα είχαν απειλήσει με τον Τρούλλη, όταν από εκτέλεση του έμπειρου μέσου, ο Κακάβας, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 2-0. Στο 40ο λεπτό, οι Αγ. Ανάργυροι τελείωσαν το ματς, με το Ν. Σακκά με σουτ μέσα από την περιοχή, να γράφει το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι νικητές βρήκαν ακόμα δύο γκολ, και ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 5-0. Αρχικά, στο 68ο λεπτό, ο Κακιώνης σέντραρε για το Γεωργούλα που έγραψε το 4-0, για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 στο 75ο λεπτό, ο Ν. Σακκάς από θέση τετ α τετ, σκόραρε, διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Διονύσης Πέτρος - Φίλιππα Φιλύρα

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Μακρής, Τζίμας, Κακάβας, Κάτσινος, Κόνιαρης, Γεωργούλας, Κακιώνης, Σακκάς Κ., Τρούλλης (58' Σιαπλαούρας), Σακκάς Ν.

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής, Κατσανός, Μπέκας (60' Γεωργίου), Σιαφάκας, Παπαδημητρίου, Ντούλας, Τσιρογιάννης, Λάκκας, Γκίκας, Λαχανάς, Βίτσιος