Εύκολη νίκη για το Κλειδί κόντρα στον ΑΟΦ

Δε δυσκολεύτηκε το Κλειδί κόντρα τον ΑΟ Φιλιππιάδας, καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο μέρος.

Πρώτη νίκη στο Πρωτάθλημα για τον ΑΟ Κλειδίου, που επικράτησε στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής, του ΑΟ Φιλιππιάδας, με 3-0. Οι γηπεδούχοι, έχοντας ως πρωταγωνιστή το Δράκο, καθάρισαν το ματς από το πρώτο 20λεπτο, και στη συνέχεια διαχειρίστηκαν το παιχνίδι, με τον ΑΟΦ παρά τις προσπάθειές του να μην καταφέρνει να δώσει ενδιαφέρον στο ματς. Στο 5ο λεπτό, ο Φελέκης εκτέλεσε κόρνερ με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι, ενώ στο 9ο λεπτό, το Κλειδί άνοιξε το σκορ, όταν μετά από νέα εκτέλεση κόρνερ του Φελέκη, ο Δράκος με σουτ στην κίνηση έγραψε το 1-0. Στο 13ο λεπτό, ίδιοι οι πρωταγωνιστές, ίδια και η κατάληξη, με το Φελέκη να σεντράρει και τον Άρη Δράκο με πλασέ μέσα από την περιοχή να σημειώνει το 2-0. Στο 21ο λεπτό, οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς, όταν ο Δράκος έσπασε στον Αντωνίου, και εκείνος με ωραίο σουτ εκτός περιοχής, διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Ο ΑΟΦ προσπάθησε να αντιδράσει και είχε τετ α τετ με τον Καραβασιλείου, στο 31ο λεπτό, χωρίς όμως να σκοράρει, ενώ το Κλειδί έφτασε κοντά σε τέταρτο γκολ, στο 37ο λεπτό, όταν ο Δράκος με μακρινό ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟΦ ήταν πιο επικίνδυνος, έχοντας καλές στιγμές με τους Μπαριάμπα και Μπακοδήμο, ενώ και το Κλειδί είχε καλές στιγμές με τους Αντωνίου και Δήμο, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 85ο λεπτό, ο Β. Μανιφάβας ανέτρεψε τον αντίπαλό του που ήταν σε προφανή θέση για γκολ και αποβλήθηκε, ενώ από την εκτέλεση φάουλ του Μπεζεβέγκη στη συγκεκριμένη φάση, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, στη σημαντικότερη φάση των φιλοξενούμενων να μειώσουν στο δεύτερο μέρος, με το 3-0 να παραμένει τελικώς μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Τσιώρη.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Σαρλής Χρήστος

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας) : Γκουμπερνάτ (46' Γεωργάρας), Γώγος, Μανιφάβας Β., Κατσάνος (46' Δήμος Σ.), Γράδος, Δήμητσας (67' Μπολοβίνας), Φελέκης, Πήττας, Δράκος (67' Λιόλιος), Αντωνίου, Τζελιλάι (46' Βούλγαρης)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Κωστάκος) : Τσάιμος, Καραβασιλείου (46' Θάνης), Μπάσιος, Ρέμπης (46' Παπαρούνης), Αναγνωστάκης, Μεπζεβέγκης, Μπαριάμπα, Κωστάκος, Τσίντζος (57' Σταμάτης), Μπακοδήμος, Λιόντος (50' Λάμπρου)