Εύκολη νίκη επί των Φιλελλήνων για το Σκουφά

Με 4-1 επικράτησε των Φιλελλήνων, ο Σκουφάς και παρέμεινε στην κορυφή.

Δε δυσκολεύτηκε κόντρα στους Φιλέλληνες Πέτα, ο Σκουφάς Κομποτίου, αφού επικράτησε με 4-1, και παρέμεινε μόνος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, όταν ο Τάσσος άλλαξε την μπάλα με το Μήτσο, και τελείωσε τη φάση με τη μία, γράφοντας το 1-0. Στο 20ο λεπτό, οι Φιλέλληνες απείλησαν με σουτ του Ζιώρη που έφυγε άουτ, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, είχε νέο καλό σουτ του Ντιβέρη που έφυγε επίσης λίγο δίπλα από την εστία. Ο Σκουφάς τελείωσε το ματς, λίγο μετά το ημίωρο, χάρη σε δύο γκολ σε τρία λεπτά, αρχικά, κάνοντας το 2-0, στο 31ο λεπτό, όταν ο Κατέρος ανέτρεψε τον Τάσσο, και ο Μήτσος από την άσπρη βούλα του πέναλτι, σκόραρε, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα το 3-0, με ωραία ενέργεια και πολύ ωραίο ψηλοκρεμαστό τελείωμα, του Αντωνίου.

Στο δεύτερο μέρος, οι Φιλέλληνες αν και πίσω στο σκορ, συνέχισαν να είναι ανταγωνιστικοί, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν ένα ωραίο ματς. Ο Σκουφάς στο 75ο λεπτό πέτυχε και τέταρτο γκολ, όταν ο Αντωνίου πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Γεροδήμου, και έγραψε από κοντά το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής, που άξιζαν, όταν από απόκρουση του Μούτσιου, ο Σταμάτης, από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Στούπας Παύλος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Παπαγιάννης (46' Πέτσας), Καρδάσι (70' Καναράς), Τζελιλάι, Τζιότζιος, Θεοδωρής, Τάσσος, Γκαρτζώνης, Μήτσος, Αντωνίου, Μπούντζας

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Γεροδήμος, Μπίζας, Ζάμπας, Δήμος, Κατέρος, Τσέτσος (55' Σαμαρτζής), Τσουρής, Γεωργής, Ντιβέρης (70' Ξανθός), Ζιώρης, Κώτσης