Εύκολα το Δία η Αναγέννηση

Δε δυσκολεύτηκε η "Α" να επικρατήσει του Δία Κωστακιών, στο Δημοτικό Στάδιο, με σκορ 4-0.

Με τον Παναγιώτη Τσάκαλο να σημειώνει δύο τέρματα, η Αναγέννηση δε δυσκολεύτηκε να επικράτησε του Δία με 4-0, καθαρίζοντας το παιχνίδι από το πρώτο μέρος. Το παιχνίδι διεξήχθη σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο, και σίγουρα πρέπει να βρεθεί μια λύση για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται το Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας, που αποτελεί και τον καθρέφτη του ποδοσφαίρου μας. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς κεφάλι στο σκορ, με το Σίμο να υποπίπτει σε πέναλτι, και τον Τσάκαλο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα, για το 1-0. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματά του, δέκα λεπτά μετά, όταν από κάθετη πάσα του Τσιφλίδη, βγήκε απέναντι από το Ράμμο, και πλάσαρε εύστοχα για το 2-0. Το 3-0 για την "Α" ήρθε λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, με τον Νταλάκα να εκτελεί κόρνερ και το Τζιότζιο με σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν ένα γκολ και να δώσουν ενδιαφέρον στο ματς, έχοντας ένα καλό μακρινό σου στο 55' που αποσόβησε ο Παπαδημητρίου, ενώ δύο λεπτά μετά, ήρθε και το κλείσιμο του σκορ, με το Βασιλείου να κλέβει την μπάλα και να κάνει παράλληλο γύρισμα για τον Κολιό που με πλασέ έγραψε το τελικό 4-0. Λίγα λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης έφτασε κοντά σε πέμπτο γκολ, όμως μετά από φάση διαρκείας, στα καρέ του Δία, σούταρε στο δοκάρι. Προς το τέλος του παιχνιδιού, ο Μανοδήμος για την "Α" και ο Μούστο για το Δία είχαν από ένα καλό σουτ, για να κλείσει τις φάσεις ο Γιώργος Δήμος, με ωραίο γυριστό σουτ που σταμάτησε στον Μπούκα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Γκόκα Κατερίνα - Παπανίκος Βαγγέλης

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας) : Παπαδημητρίου, Μπούκας, Αράπης, Τζιότζιος, Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Βασιλείου (76' Παπαχρηστάκης), Νταλάκας (80΄Παπαχρήστος), Κολιός (63' Δήμος Γ.), Τσάκαλος, Βαλλίδης (66' Παπαγιάννης)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος (80' Μπούκας), Μπεκιάρης (46' Χεμπέγια), Ρούμπος, Σίμος Χ., Χουσάιλα, Σίμος Ν., Μίκροβας, Θεοδώρου, Γεώργος (76' Μπούκας), Μούστο, Κωλέτσος (46' Μπολιεράκης)