Εύκολο απόγευμα με χατ-τρικ του Cjapi η Καμπή

Με τον Ντανιελ Τσάπι να σημειώνει 3 γκολ, η ΑΕ Καμπής πέρασε από το "Γεώργιος Γιολδάσης, επικρατώντας των Ρακούν με 1-5.

Η περιγραφή του παιχνιδιού, είναι μια προσφορά του καταστήματος :
ZELEKT S.A.
ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ SERVICE & ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ
ΓΝΗΣΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

ΖΟΡΜΠΑ ΣΩΤΗΡΙΑ
ΝΕΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ : ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΡΩΝ 5   ΤΗΛ. 26810 73445

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τύχη μόλις στο 2ο λεπτό να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα. Αρχικά, στην πρώτη φάση του αγώνα, ο Cjapi μετά από απόκρουση του Δράκου-Τσιαμπούλα σούταρε και έγραψε το 0-1 για την ΑΕ Καμπής. Πριν συνέλθουν οι γηπεδούχοι, στην επόμενη φάση, ο Ντούπης με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Βλάρα, έγραψε το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά και ξαναμπήκαν στο ματς, όταν ο Μαγγίνας ανέτρεψε το Μακρή, και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λιανός και δε λάθεψε γράφοντας το 1-2. Η ΑΕ Καμπής αντέδρασε άμεσα, και βρήκε άλλα δύο γκολ μέχρι να φύγει το ημίχρονο. Στο 37ο λεπτό, ο Βλάρας με σουτ εκτός περιοχής, σημείωσε το 1-3, για να έρθει ο Cjapi στη λήξη του ημιχρόνου, και με παρόμοιο τρόπο να γράψει το 1-4

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν πάντως το γκολ. Αξίζει να σημειωθεί  ότι ο Γόγολος προσπάθησε 2-3 φορές με αξιώσεις να σκοράρει, όμως το σταμάτησε πάνω στη γραμμή ο Σακκάς, που τυγχάνει μαθητής του! Τελικά το πέμπτο γκολ για την Καμπή ήρθε στο 75ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ του Βλάρα, ο Cjapi με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, γράφοντας το τελικό 1-5.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Μπουντούρης Γιάννης - Μάνος Δημήτρης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Δράκος-Τσιαμπούλας, Ζαχαρης, Μαρκοστάμος, Τυρολόγος, Σακκάς, Καλόγηρος (46' Νούτσος), Γεωργούλας (83' Γεωργούλας), Καραγκούνης, Λιανός, Μακρής, Γαλανός

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης (46' Λάκκας), Σαραντάρης, Σταμάτης (77' Παππάς), Ντούπης, Θεοδώρου, Παπασπύρος, Βλάρας, Μαγγίνας, Γόγολος, Πουλιάνος, Cjapi