"Έξάρα" της Καμπής στην Προοδευτική

Τα δόντια της έδειξε η ΑΕ Καμπής στο σημερινό ματς κόντρα στη νεανική Προοδευτική, επικρατώντας άνετα με 0-6.

Καταιγιστική ήταν σήμερα η Καμπή, στον αγώνα κόντρα στη νεανική ομάδα της Γραμμενίτσας φτάνοντας το σκορ στα επίπεδα του 0-6. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό, με το Στέργιο να εκτελεί φάουλ, και το νεοαποκτηθέντα Λύτο από πλάγια θέση να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Το 0-2 ήρθε με τη συμπλήρωση του ημιώρου, όταν ο Μουστακλής πήρε το ριμπάουντ από ασθενή απόκρουση και με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς μέσα σε δύο λεπτά, φτάνοντας στο 50ο λεπτό, στο 0-3, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δόση, ενώ ένα λεπτό αργότερα, και έπειτα από εξαιρετική προσωπική ενέργεια του Τσάκαλου, που απέφυγε όποιον βρήκε μπροστά του και ανατράπηκε κερδίζοντας πέναλτι, ο Στέργιος από την άσπρη βούλα, δε λάθεψε, γράφοντας το 0-4. Στο 74ο λεπτό, ο Μουστακλής, που έχει ξεκινήσει τη χρονιά πολύ παραγωγικά, διπλασίασε τα τέρματά του, όταν έπειτα από σέντρα του Στούπα, στόπαρε και πλάσαρε το Φώτη για το 0-5. Το τελικό 0-6 έγραψε ο πρωτοεμφανιζόμενος νεαρός Μιχάλης Παππάς, με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, στο 81ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να αντιδράσουν κόντρα στην ομάδα της Καμπής.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Βασίλα Φωτεινή

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Μήτσιος) : Φώτης (79' Βούλγαρης), Καλόγηρος, Παππάς, Πανέτας, Κουτρούμπας, Καυκιάς, Κάτσινος (79' Ζώγος) , Μπασιάκος, Παππάς Φ., Τσόλης (37' λ.τρ. Παπασπύρου), Νάσης

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Αλεξίου, Στέργιος (70' Κίτσιος), Στούπας, Ντούπης, Μπέτσας, Λύτος (74' Παππάς Μ.), Βλάρας, Σταμάτης (64' Πλακιάς), Μουστακλής, Δόσης, Τσάκαλος (82' Σαραντάρης)