Έσπασε το σερί του Γ.Σ. Άρτας

Την 1η του ήττα γνώρισε ο Γ.Σ. Άρτας με 2-3 από τον Φιλαθλητικό Πρέβεζας, μετά από 3 συνεχόμενους αγώνες, στην αυλαία του Ά γύρου του πρωταθλήματος Παγκορασίδων. Αν και προηγούνταν με 0-2 στο σκορ, τελικά δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ομάδας της Πρέβεζας...

Δύσκολα πήρε τα 2 πρώτα σετ με 24-26 και 25-27 αντίστοιχα, όμως κρίσιμα λάθη και η αμυντική ολιγωρία  της τοπικής ομάδας, έδωσαν την ευκαιρία στην Πρέβεζα να μειώσει σε 2-1(25-23) αρχικά, και στη συνέχεια να ισοφαρίσει σε 2-2(25-10). Με ανεβασμένη ψυχολογία, ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας έχοντας πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, ρίσκαρε στο σέρβις βγαίνοντας μπροστά στο σκορ από νωρίς. Ο Γ.Σ. Άρτας παρά τις προσπάθειες για ανάκαμψη, δεν κατάφερε να κλείσει τη διαφορά, χάνοντας το σετ με 15-08.

Τα σετ: 24-26, 25-27, 25-23, 25-10, 15-08

Γ.Σ. Άρτας: Λαινά, Γκούμα, Πορτοβάρα, Βαρέλη, Σεντόρη, Νταούλια, Σάρκα, Παπαδημητρίου.

Φιλαθλητικός Πρέβεζας: Πιέτα, Κοτζαμοράτογλου, Κατσανάκη, Σακκά, Ρούσσου, Αρμπυρού, Τσάλα, Ντούσκου, Τόλιου, Γέροντα, Κουμάση, Σοφιανού.