Επιτέλους νίκη στην έδρα της για την Ανέζα

Την πρώτη της νίκη στο γήπεδο της πήρε η Ανέζα, επικρατώντας των  Φιλελλήνων με 2-0.

Νίκη στην έδρα της για την Ανέζα, που χρειαζόταν τους βαθμούς, και τους πήρε επικρατώντας των Φιλελλήνων με 2-0. Αντίθετα, η ομάδα του Πέτα δεν έχει καταφέρει φέτος να πάρει βαθμό και βρίσκεται ήδη σε δύσκολη θέση βαθμολογικά. Το 1-0 έγινε με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, όταν ο Μενέλαος Σιώζος έβγαλε κάθετη μπαλιά στον Παπανδρέου, και εκείνος νίκησε τον Παπαχαρίση γράφοντας το 1-0. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και είχαν κάποιες μικροευκαιρίες με τους Τσαμπά και Παπανδρέου, χωρίς όμως να μπορέσουν να σκοράρουν, παίρνοντας προβάδισμα ασφαλείας.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πάρουν μέτρα στο γήπεδο κυνηγώντας την ισοφάριση, χωρίς με τη σειρά τους να δημιουργήσουν τη μεγάλη φάση και αφήνοντας χώρους για την Ανέζα που έψαχνε το δεύτερο γκολ. Τελικά, αυτό σημειώθηκε στο 74ο λεπτό, με τον Πάνο Τσαμπά να κερδίζει πέναλτι, και να αναλαμβάνει ο ίδιος την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα και διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για τον ΠΑΣ Ανέζα, που δεν έμελλε να αλλάξει στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Διονύσης Δημήτρης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς Μ., Ρώσσος, Μυτικιώτης, Μητσαράς, Ζώης, Σιώζος Μ., Ρώσσιος, Σιόζος Ν., Παπανδρέου, Παπαγεωργίου (79' Στεργίου), Τσαμπάς Π.

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Παπαχαρίσης, Μπίζας, Παπαγιάννης, Γεωργης, Ζάμπας, Τσέτσος, Κώστας (46' Κατέρος), Τσουρής, Σιαπάτης, Βάσιος, Κώτσης Δ.