Επιστροφή στις νίκες για την Καμπή

Βίοι αντίθετοι για Μέλισσα και Καμπή με τη δεύτερη να επικρατεί με 2-0 εντός έδρας.

Αντίθετη πορεία ακολουθούν η Καμπή με τη Μέλισσα, με την πρώτη να επανέρχεται στις νίκες μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής, και τη Μέλισσα να γνωρίζει την ήττα μετά τη νίκη της επί της Δόξας. Το ματς παρά τα περσινά αρνητικά συμβάντα μεταξύ των δύο ομάδων, διεξήχθη σε ομαλό κλίμα, με το πρώτο μέρος να είναι μοιρασμένο, και τη Μέλισσα να απειλεί με τον Κότσιαλο, που σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, για να πάρει κεφάλι στο σκορ, η γηπεδούχος Καμπή δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα, με τους Σταμάτη και Μπιρμπίλη να συνδυάζονται άψογα για πολλοστή φορά τα τελευταία χρόνια, με γνώριμο αποτέλεσμα το γκολ. Συγκεκριμένα, ο Σταμάτης εκτέλεσε στημένη μπάλα και ο έμπειρος χαφ στο δεύτερο δοκάρι, με κεφαλιά, έγραψε το 1-0 σε ένα κομβικό χρονικά σημείο.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν χωρίς όμως να δημιουργήσουν σημαντικές ευκαιρίες. Στο 78ο λεπτό, ο Βαρδής που είχε περάσει νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο δοκίμασε το πόδι του, όμως ο Μπόλης αντέδρασε σωστά κρατώντας το "μηδέν" για την ομάδα του. Τελικά, οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς, όταν σε φάση διαρκείας στο 87ο λεπτό, ο Αλεξίου σταμάτησε τον Ντούπη, εν συνεχεία ο Μουστακλής σημάδεψε το δοκάρι, για να μπει στη φάση ο Μπιρμπίλης και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0, και χαρίζοντας ουσιαστικά τη νίκη στην ομάδα του με τα δύο τέρματα που πέτυχε.

Διαιτητής : Παπαδημητρίου Δονάτος  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Βασίλα Φωτεινή

ΑΕ Καμπής (Μπακόλας) : Μπόλης, Τσιγαρίδας (85' Μαγγιώρος Ι.), Κωστάκος (70' Μαγγιώρος Λ.), Ντούπης, Μπεζεβέγκης, Μπιρμπίλης, Βλάρας, Μαγγίνας, Μουστακλής, Σταμάτης, Παππάς

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Αλεξίου, Κοσταντίνι (65' Βαρδής), Κακοχρήστος (75' Ευσταθίου), Κούσης, Σταμούλης, Σαγάνης, Μανιώτης, Δεληκούρας (55' Πάνος), Δράκος, Τσιάτσος, Κότσιαλος (70' Μπόκος)