Επικράτησε της Νίκης Καλαμιάς η Μέλισσα

Συνέχεια στα επιτυχημένα αποτελέσματα έδωσε η Μέλισσα, επικρατώντας της Νίκης Καλαμιάς με 3-1.

Παρέμεινε μόνη στη δεύτερη θέση η Μέλισσα, μετά και τη σημερινή της νίκη επί της Νίκης Καλαμιάς, με 3-1. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο, κάτι που δεν κατάφεραν να αντιμετωπίσουν οι φιλοξενούμενοι, παρ' ότι μείωσαν προσωρινά το σκορ. Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Κωσταδήμας εκτέλεσε φάουλ και ο Δράκος με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα μάλιστα, ήρθε και το δεύτερο γκολ, όταν από ωραία προσωπική προσπάθεια του Δήμου, η μπάλα στρώθηκε στον Τσιάτσο μέσα στην περιοχή, κι αυτός με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν σχετικά γρήγορα ξαναμπαίνοντας στο παιχνίδι, καθώς στο 20ο λεπτό, από σέντρα του Μπακοχρήστου, και αδράνεια στην άμυνα της Μέλισσας, ο Μουζακίτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Η Μέλισσα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δε δημιούργησε κάποια κλασική ευκαιρία, έχοντας όμως δύο σουτ του Δράκου, που έφυγαν άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι δυο ομάδες περιορίστηκαν σε παιχνίδι κέντρου, χωρίς να επιδεικνύουν κάτι το ιδιαίτερο, με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς καλύτεροι. Στο 60ο λεπτό, ο Παπακίτσος έκανε ωραία προσπάθεια και σέντρα όμως ο Δήμος αστόχησε, ενώ για τους φιλοξενούμενους, στο 75ο λεπτό, ο Μπακοχρήστος είχε ένα καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ. Κάπως έτσι φτάσαμε στο 85ο λεπτό, όταν από σέντρα του Σαγάνη, ο Παπακίτσος με εντυπωσιακό τελείωμα από τα όρια της περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, υπογράφοντας με αυτό τον τρόπο το 3-1 και τη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βάτος Παναγιώτης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Κωσταδήμας, Κακοχρήστος, Μανιφάβας (76' Κούσης), Καλαμπόκης, Σαγάνης, Παπακίτσος, Τσιάτσος, Δήμος (89' Πολύζος), Δράκος (86' Σταμούλης), Κότσιαλος (67' Μανιώτης)

ΑΟ Νέα Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Λαζανάς, Νταλάκας, Ευθυμίου, Καραχάλιος Β., Κατσιγιάννης, Καραχάλιος Α., Μπακοχρήστος (77' Τζώρας), Σιαπλαούρας, Μουζακίτης, Ζιώγας, Γκυζέλης