Επίδειξη δύναμης από το Σκουφά

Φουριόζος μπήκε στη σεζόν ο Σκουφάς, που φιλοδώρησε με επτά γκολ τους Φιλέλληνες Πέτα.

Σεληνιασμένος έχει μπει ο Σκουφάς Κομποτίου στη νέα σεζόν, φτάνοντας τα 13 γκολ σε δύο επίσημα ματς. Σήμερα επικράτησε με 7-0 των αποδυναμωμένων Φιλελλήνων, και έστειλε μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση πως θα είναι και φέτος πολύ ισχυρός πόλος για το Πρωτάθλημα. Το 1-0 πέτυχε ο Αντωνίου, όταν μετά από πολιορκία και προσπάθειες των Βερλέκη και Τσαρακλημάνη, με σουτ σκόραρε. Στο 22ο λεπτό, ο Βερλέκης βρήκε κάθετα τον Τάσσο, ο οποίος δε λάθεψε στο τετ α τετ, γράφοντας το 2-0. Το ματς τελείωσε στο 32ο λεπτό, όταν ο Τσαρακλημάνης με κάθετη μπαλιά έβγαλε φάτσα με το τέρμα το Βερλέκη κι αυτός σκόραρε χωρίς πρόβλημα για το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος, ανέλαβε δράση ο Τσαρακλημάνης, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ μέσα σε ένα 20λεπτο. Στο 55ο λεπτό από σέντρα του Αντωνίου, έγραψε με προβολή το 4-0, ενώ δύο λεπτά μετά, αυτή τη φορά από μπαλιά του Βερλέκη, με παρόμοιο τρόπο σκόραρε και πάλι για το 5-0. Το 6-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης με ωραία προσπάθεια, αφού κοντρόλαρε σέντρα του Μαλτέζου, τρίπλαρε και σούταρε εύστχοα στη γωνία. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Τάσσος στο 75ο λεπτό, έπειτα από νέα κάθετη πάσα, αυτή τη φορά του Πέτσα. Οι Φιλέλληνες προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της τιμής, όμως δύο σουτ του Κώστα και του Νίκου έφυγαν άουτ και το βαρύ 7-0 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Τρομπούκης Γιώργος - Αλευρή Κωνσταντίνα

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Μαλτέζος, Μπελής (63' Κουτσοκέρας), Σχισμένος, Πέτσας, Παπαγιάννης, Κυριαζής (66' Καρντάσι), Τάσσος, Τσαρακλημάνης, Αντωνίου (71' Κλάιντι), Βερλέκης (74' Μπελής Δ.)

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Πουσκούλογλου, Μπίζας, Σερβετάς (46' Αγγέλης), Κατέρος, Ζάμπας (69' Νίκου), Παπαγιάννης, Σιόγκας (46' Τσέτσος), Τσούρης, Σιαπάτης (58' Κώστας), Βάσιος, Κώτσης