Επέστρεψε στις νίκες ο Σκουφάς Κομποτίου

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές για την ομάδα του Κομποτίου.

Επιστροφή στις νίκες για τον Σκουφά, ο οποίος μετά από μία ήττα και δύο σερί ισοπαλίες, επικράτησε σήμερα με 2-0 επί της νεανικής και άπειρης ΑΕΚΠ στους Πλησιούς και μείωσε την απόσταση από την τετράδα στους δύο βαθμούς. Το παιχνίδι διεξήχθη σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο και τους φιλοξενούμενους που διαθέτουν πιο έμπειρη ομάδα και παρά τις ελλείψεις, να φτάνουν στη νίκη έχοντας σε καλή μέρα τον Φώτη Παπανδρέου, από τον οποίον ξεκίνησαν οι φάσεις για τα γκολ του Σκουφά. Συγκεκριμένα στο 13ο λεπτό, ο Παπανδρέου μετά από ατομική ενέργεια κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο έξω από τη μεγάλη περιοχή και ο Π. Κασελούρης που το εκτέλεσε απευθείας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Παπανδρέου πάσαρε στον Μασκλαβάνο στην περιοχή και αυτός με εύστοχο πλασέ έκανε το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη και στο 53ο λεπτό, ο Παπανδρέου δεν κατάφερε να συνδυάσει την πολύ καλή του εμφάνιση με γκολ, καθώς ο Σταύρου απέκρουσε εντυπωσιακά στο παραθυράκι του το πλασέ του. Στο 70' από νέα ενέργεια του Παπανδρέου που πάτησε στην περιοχή και έσπασε τη μπάλα στον Μασκλαβάνο, ο τελευταίος από κοντά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Βασίλα Φωτεινή - Πολύζος Αλκίνοος

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Κωνσταντινίδης): Σταύρου (77' Πήλιος), Σκαλτσογιάννης (66' Μεμπλικάι), Πλούμπης, Μαρέτας, Σιαφάκας Π. (77' Βούλγαρης), Χαβέλας, Χασκής, Ντούλας, Μπουζάνης, Μπασδέκης (49' Ψεύτης), Μπέλλος (77' Σερέτης)

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης): Βατούγιος, Βασίλας, Κώτσης, Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Παπαγεωργίου, Χαβέλας (80' Δήμος), Καραδήμας, Παπανδρέου Φ., Τσούμαλης, Μασκλαβάνος