Επέστρεψε άμεσα στις νίκες ο Ακράτητος, 3-0 το Κορφοβούνι

Άμεση ήταν η επιστροφή στις νίκες για την ομάδα της Ακροποταμιάς, σε αντίθεση με τον ΑΟΚ που γνώρισε δεύτερη σερί ήττα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό, με τον πολύπειρο Γιάννη Κρίκα στην επιστροφή του, με μακρινή λόμπα να κάνει το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και σκόραραν στη συνέχεια με τον Κώστα Παύλου, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, κάτω από έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς ΑΟΚ.

Στην επανάληψη, ο Ακράτητος μπήκε αποφασισμένος να πετύχει και δεύτερο τέρμα και απείλησε στο 50', με τον Κρίκα να σουτάρει και τον Φώτη να αποκρούει, ενώ στην επαναφορά ο Καλεύρας από κοντά αστόχησε. Το 2-0 ήρθε στο 65ο λεπτό, με τον Καλεύρα αυτή τη φορά από τη μικρή περιοχή να μην αστοχεί, ενώ μεγάλες ευκαιρίες χάθηκαν από Φάκο και Παπανδρέου που αστόχησαν από κοντά, ύστερα από ισάριθμες πάσες του Κρίκα. Λίγο αργότερα, από σέντρα-σουτ του Βασίλη Κοσμά, ο Φώτης απομάκρυνε, με τον Κρίκα στη συνέχεια να βρίσκει στο δεύτερο δοκάρι τον Καλεύρα που από κοντά αστόχησε. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό ο Παπανδρέου, ύστερα από παράλληλη πάσα από τα πλάγια.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Βαρέλης Βασίλης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας): Τατσιόπουλος, Κοσμάς, Κώστας Λ., Κοντούρης, Μπίτζος, Ρίζος (90' Ανδρέας), Σμύρης, Καλεύρας, Κώστας Μ. (46' Παπανδρέου), Φάκος (70' Βαγγελής), Κρίκας (90' Χελάς)

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς): Φώτης Χ., Παύλος (81' Νικολάκης), Βούλγαρης, Κοντοδήμας Χ. (63' Καζάκης), Νύχτης (76' Χατζηνικολάου), Μέγας Π., Καραντζάς, Μέγας Α., Μπόσμος, Ζίου, Κοκκινέλης Γ.