Εντυπωσιακό ματς στα Τζουμέρκα με νικητή τον ΑΟΦ

Σε ένα ματς όπου οι δύο ομάδες έπαιξαν χωρίς σκοπιμότητες, ο ΑΟΦ επικράτησε των Τζουμέρκων με 3-4.

Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στα Τζουμέρκα, όπου ο φιλοξενούμενος ο ΑΟ Φιλιππιάδας κατάφερε στα τελευταία λεπτά να πάρει τη νίκη με 3-4, παίρνοντας άτυπη ρεβάνς για τη βαριά ήττα του πρώτου γύρου! Οι δύο ομάδες δύσκολα θα έχουν κάποια τύχη φέτος βαθμολογικά, και αυτό τις οδήγησε να παίξουν χωρίς σκοπιμότητες και να φτάσουν σε ευρύ σκορ. Οι γηπεδούχοι στο 15ο λεπτό βρίσκονταν με δύο γκολ μπροστά, αφού αρχικά ο Σπανός έγραψε το 1-0 με πλασέ έπειτα από πάσα του Στύλιου, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ο Κατσάνος στο 14', με κεφαλιά έπειτα από νέα ασίστ του Στύλιου. Στο 39ο λεπτό, ο Τσοκανάς μείωσε για τους φιλοξενούμενους με σουτ έξω από την περιοχή, οι οποίοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 44ο λεπτό με νέο μακρινό σουτ, αυτή τη φορά του Ευαγγέλου.

Στο 58ο λεπτό ήρθε η ολική ανατροπή για τον ΑΟΦ έπειτα από γκολ του Μπακοδήμου που υποδέχτηκε πάσα του Τσοκανά και έγραψε το 2-3. Στο 85ο λεπτό, ο ΑΟΚ Τζουμέρκων ισοφάρισε όταν ο Γιώργος Διονύσης βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα έπειτα από την τρίτη ασίστ του Στύλιου στο ματς. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με νέο γκολ, καθώς ένα λεπτό πριν τα 90', ο Λιάσκας σούταρε, ο Καραμπούλας έβγαλε, όμως σε δεύτερο χρόνο ο Μπακοδήμος με το δεύτερό του τέρμα στο παιχνίδι έγραψε το 3-4 χαρίζοντας τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Πετσίνης - Βαρέλης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης) : Καραμπούλας, Κουτρομάνης, Τσιάπαλης, Μακρής, Σπανός (75' Κωνσταντινίδης), Κατσάνος, Διονύσης, Στύλιος, Βόιδαρος (86' Βαρούχος), Διονύσης Ν., Χάρος

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Παπαϊωάννου, Λιάσκας, Αλεξίου, Παπουτσής, Ευαγγέλου, Τσεβρενίδης (46' Κωνσταντής), Τσοκανάς, Ευαγγέλου Χ., Μπακοδήμος, Ρεμπής, Λάμπρου