Εντός έδρας ήττα για την Κ19 του Καραϊσκάκη

Την τέταρτη ήττα της σε πέντε αγώνες και δεύτερη εντός έδρας, γνώρισε χθες η ομάδα Νέων της ΑΕ Καραϊσκάκη από την αντίστοιχη του ΑΟΚ Κέρκυρας.

Η αρτινή ομάδα άνοιξε νωρίς το σκορ στο παιχνίδι με τον Καζέλη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αρχικά ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκόγκου, ενώ κατάφεραν να πάρουν και το προβάδισμα με τον Μποτίνι. Ο Καραϊσκάκης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2, λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με σκόρερ τον Μαργώνη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Τη νίκη με 2-3 στην ομάδα της Κέρκυρας χάρισε με γκολ στην επανάληψη ο Παγιάτης.

Διαιτητής: Χατζηπαναγιώτου Δημήτρης (Ηπείρου)  Βοηθοί: Μπόσιας Δημήτρης (Ηπείρου) - Σπυρογιώτης Δημήτρης (Ηπείρου)

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Γιαννάκος, Μήτσιος, Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Αρτέμης, Ευαγγέλου, Γκαναβίας, Τσίρκας, Βασίλης, Μαργώνης, Καζέλης
αγωνίστηκαν και οι: Κασίμης, Πάστρας

Κ19 Κέρκυρα (Χριστοφοράκης):  Τζαφέστας, Γκόγκος, Γουλιαρμής, Μέριανος, Αρμενιάκος, Τζώρας, Παγιάτης, Μπάκολης, Κέντρος, Μπραχιματάϊ, Μποτίνι
αγωνίστηκε και ο: Σαγιάς