Έμεινε στην κατηγορία ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα!

Στην Α' κατηγορία θα αγωνίζεται και την επόμενη χρονιά ο Παναγροτικός.

Μπορεί στο τέλος να ισοφαρίστηκε από τον Δία Κωστακιών, όμως η ήττα του ΠΑΣ Ανέζα από τη Μέλισσα, ήταν αρκετή για τον Παναγροτικό για να τον κρατήσει στην κατηγορία. Σε ένα ματς που διεξήχθη υπό δυνατό αέρα, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και κέρδισαν τέσσερα κόρνερ στα πρώτα 7 λεπτά, και σε ένα από αυτά, στο 6', ο Μπάλλιας έχει μία κεφαλιά που πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι. Στο 15' ο Μπότσαρης από καλή θέση σούταρε άσχημα, στέλνοντας την μπάλα άουτ, ενώ στο 24' από εκτέλεση κόρνερ του Μαυρομάτη, ο ξεχασμένος Μένα, έστειλε με αδύναμη κεφαλιά τη μπάλα άουτ. Τρία λεπτά αργότερα, ο Μένα με δυνατό σουτ, ανάγκασε τον Γκουσάιλα σε εκπληκτική απόκρουση, κρατώντας το μηδέν με τη βοήθεια του δοκαριού. Στο 31', ο Παναγροτικός είχε και νέο δοκάρι σε σουτ του Μπότσαρη, για να ανοίξουν το σκορ οι γηπεδούχοι δύο λεπτά αργότερα, με τον Μπότσαρη να αποφεύγει με ατομική προσπάθεια όποιον βρήκε μπροστά του και με σουτ να κάνει το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Παναγροτικός έλεγχε την αναμέτρηση χωρίς να απειληθεί έως τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, όταν και οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να ανεβάζουν απόδοση. Στο 82' και στο 85' ο Δίας ισοφάρισε τα δοκάρια, με τους Κανελλόπουλο και Κ. Δοσούλα να σημαδεύουν το οριζόντιο. Τελικά στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 93ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ και αναμπουμπούλα στη περιοχή, ο Παραλίκας από κοντά ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Διαιτητής: Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί: Αθανασίου Άγγελος - Βαρέλης Βασίλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Γείτονας Ε., Στέργιος, Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Μπότσαρης, Ντάκουλας, Μένα (71' Καραχάλιος), Βρακάς, Μπάλλιας, Νάσκαρης, Μαυρομάτης (89' Γεωργίου)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης): Γκουσάιλα, Κακάβας, Τσιώλης (46' Βασιλάκης), Καρακώστας, Αθανασούλας, Κανελλόπουλος, Σίμος Π., Σίμος Ν. (46' Δοσούλας Λ.), Κόξιας, Παραλίκας, Γκόκας (56' Δοσούλας Κ.)