Έμειναν στο "Χ" Καμπή και Καλόβατος

Στην ισοπαλία με 2-2 έμειναν η ΑΕ Καμπής και ο Ολυμπιακός Καλοβάτου.

Αποτελέσματα που βάζουν φωτιά στην τέταρτη θέση που οδηγεί στα μπαράζ είχαμε σήμερα, καθώς υπάρχει τριπλή ισοβαθμία Καμπής, ΑΕΞ και Γλυκορίζου, για την προνομιούχο θέση. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά στο ματς και μόλις στο 2ο λεπτό πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν έπειτα από σέντρα του Βλάρα, ο Μουστακλής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Ο Καλόβατος αντέδρασε και πλησίασε την ισοφάριση στο 20ο λεπτό, όταν από πάσα του Παύλου, ο Θεμελής πλάσαρε στο δοκάρι, ενώ πέντε λεπτά μετά, από νέα σέντρα του Παύλου, ο Τόλης αυτή τη φορά με κοντινή προβολή σημάδεψε εκ νέου το δοκάρι της ΑΕ Καμπής. Το γκολ που άξιζαν οι φιλοξενούμενοι το πέτυχαν στο 32ο λεπτό, όταν η τρίτη προσπάθεια του Παύλου, βρήκε το Θεμελή, που έγραψε με κεφαλιά το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα στο 63ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Μπεζεβέγκη και κακή εκτίμηση του Κατσούλα, ο Παππάς από κοντά έγραψε το 2-1. Στο 72ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφεραν ξανά το ματς στην ισοπαλία, όταν από σέντρα του Νίκαρη, ο Παύλου με πλασέ έγραψε το 2-2. Λίγο πριν το τέλος, ο Καλόβατος λίγο έλειψε να πετύχει την ολική ανατροπή, όμως ο Νίκαρης έπειτα από ωραία προσωπική ενέργεια και σουτ, νικήθηκε από τον Μπόλη και το 2-2 παρέμεινε.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Σαρλής Χρήστος

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος) : Μπόλης, Στέργιος, Στούπας, Παππάς, Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας, Μπιρμπίλης (70' Αλεξίου), Μουστακλής, Μπάσιος (46' Μαγγιώρος), Μπεζεβέγκης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Κατσούλας, Τζίμας, Σμύρης, Κωλέτσος Π., Τζώρας, Τόλης, Κιούρα, Παύλου (83' Θεμελής Γ.), Κωλέτσος Αχ., Θεμελής Π. (49' Σαλτογιάννης), Νίκαρης