Πέρασε από το Κορφοβούνι η Μέλισσα

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα, η Μέλισσα επιβλήθηκε του ΑΟ Κορφοβουνίου, με 1-4.

Δεύτερη σερί νίκη για τη Μέλισσα που επικράτησε του ουραγού ΑΟ Κορφοβουνίου με 1-4. Με την ήττα αυτή οι γηπεδούχοι, είδαν και τις τελευταίες τους ελπίδες για είσοδο στα μπαράζ να εξανεμίζονται. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, χάνοντας σωρεία ευκαιριών για να σημειώσουν και άλλα τέρματα. Μόλις στο 2ο λεπτό, η Μέλισσα άνοιξε το σκορ, όταν η κεφαλιά του Κοσταντίνι σε κόρνερ βρήκε σε χέρι αμυντικού, με το Σπύρου από την άσπρη βούλα να γράφει το 0-1. Στη συνέχεια, η Μέλισσα είχε αρκετές φάσεις για γκολ, με τους Κωτσίλα, Σπύρου, Μανιώτη και Ευσταθίου, για να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 36ο λεπτό, όταν ο Σπύρου έστρωσε στο Σαγάνη, εκείνος σούταρε, η μπάλα άλλαξε πορεία σε αμυντικό, και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-2. Ο ΑΟΚ είχε μια καλή φάση σε κεφαλιά μετά από κόρνερ με τον Αλεξίου να διώχνει, σε μια φάση που η Μέλισσα στην κόντρα σε κατάσταση 5 με 2 δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν και πάλι πολύ απειλητικοί, και έφτασαν στο 0-3 στο 61ο λεπτό, όταν σε φάση διαρκείας, ο Σπύρου βρήκε ωραία το Μανιώτη στην περιοχή, και εκείνος δε δυσκολεύτηκε να πλασάρει στα δίχτυα. Το 0-4 για τη Μέλισσα σημειώθηκε στο 78ο λεπτό, όταν ο Νάνος που έκανε το ντεμπούτο του όπως και ο Νάσης, στην κόντρα επίθεση, πρόλαβε την έξοδο του Φώτη, που παρά τα τέσσερα γκολ που δέχτηκε πραγματοποίησε αρκετές επεμβάσεις, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Πάνο, που σε κενή εστία πέτυχε ένα εύκολο γκολ. Δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής, όταν σε γύρισμα από τα δεξιά, ο Βασιλείου με πλασέ, διαμόρφωσε το τελικό 1-4. Η Μέλισσα είχες αρκετές ευκαιρίες και για άλλα γκολ,  παίζοντας ωραία μπάλα, χαλώντας τα όμως στην τελική προσπάθεια, ενώ το Κορφοβούνι είχε ακόμα μια φάση σε ωραία προσπάθεια του Κοντογιάννη που μπλόκαρε ο Αλεξίου.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Κορφοβουνίου (Παππάς) : Φώτης, Κοντογιάννης, Βαρδής (58' Βασιλείου), Κωνσταντίνου, Παππάς, Ζαγγανάς, Βάσιος, Θάνος, Κομπογιάννης, Ντάλας, Αντωνίου

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Αλεξίου, Μαλτέζος (62' Νάνος), Κακοχρήστος, Κοσταντίνι, Κούσης (80' Νάσης), Σαγάνης, Μανιώτης, Τσιάτσος, Ευσταθίου (46' Μπόκος), Σπύρου, Κωτσίλας (46' Πάνος)