Έμειναν στο 1-1 Μενίδι και Μέλισσα

Χάρη σε δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο, Μενίδι και Μέλισσα έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Ισοπαλία με 1-1 είχαμε σήμερα στο Μενίδι, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τη Μέλισσα, σε ένα ματς με αρκετά δυνατές μονομαχίες και ένταση. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 13ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μπούντζας βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, κοντρόλαρε και σούταρε δυνατά, για το 0-1. Η απάντηση της ΑΕ Μενιδίου ήταν άμεση, με το Σταμούλη δύο λεπτά αργότερα, να εκτελεί δυνατά φάουλ μετά από πάτημα του Βλάχα, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα του Αλεξίου, για το 1-1 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ανακτήσουν το προβάδισμα στο σκορ, έχοντας ως καλύτερη φάση μια κεφαλιά του Σπύρου στο πρώτο δοκάρι, που σταμάτησε ο Βλάχας προ του τέρματος.

Στο δεύτερο μέρος, η Μέλισσα πίεσε περισσότερο για ένα γκολ, απειλώντας στο 60ο λεπτό με φάουλ του Πολύζου που μπλόκαρε ο Οικονόμου. Από φάουλ απείλησαν και οι γηπεδούχοι, με τον Καλαμπούκη στο 67ο λεπτό, όμως ο Αλεξίου έδιωξε σε κόρνερ. Στο 77ο λεπτό, ο Πολύζος σούταρε ωραία εκτός περιοχής, ο Οικονόμου έδιωξε, όμως ο Τσιάτσος δεν πρόλαβε στην επαναφορά να σκοράρει και κοντραρίστηκε. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και πλαγιοκόπησαν σε αρκετές περιπτώσεις, χωρίς όμως να έχουν την τελική ενέργεια. Στην τελευταία καλή φάση του ματς, ο Σπύρου βρήκε με σέντρα στην περιοχή το Σιαπλαούρα, που πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα έφυγε άουτ και το 1-1 παρέμεινε.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΕ Μενιδίου (Θόδης) : Οικονόμου M., Νούσιας, Σαββίδης, Καλαμπούκης, Μανθιός, Θεοδωρής, Παντιώρας (80' Οικονόμου Ηλ.), Κασελούρης, Σταμούλης, Βλάχας, Δάσκαλος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Αλεξίου, Τσιάτσος, Κακοχρήστος, Κοσταντίνι, Μπούντζας, Σαγάνης (82' Σιαπλαούρας), Μπακοχρήστος (69' Πάνος), Δεληκούρας, Πολύζος, Σπύρου, Κότσιαλος (59' Μαλτέζος)