Έκλεισε τη χρονιά με νίκη η Ολυμπιάδα

Με νίκη με 4-0 επί του Κομμένου έκλεισε τη χρονιά η Ολυμπιάδα.

Με εύκολη νίκη έκλεισε τη χρονιά η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, που επικράτησε του Κομμένου με 4-0, και πλέον μπορεί να ελπίζει μόνο στη μη δήλωση συμμετοχής κάποιων ομάδων της Α' κατηγορίας για να πάρει τη θέση της στο Πρωτάθλημα. Στο σημερινό ματς, οι γηπεδούχοι επικράτησαν εύκολα του πολύ αξιόμαχου φέτος ΠΑΣ Κομμένου, φτάνοντας στη νίκη στο δεύτερο μέρος. Τα δύο πρώτα γκολ σημείωσε σε διάστημα πέντε λεπτών ο Λάμπρος Δήμος, ανοίγοντας το σκορ με δυνατό σουτ στο 50ο λεπτό, και γράφοντας το 2-0 στο 55ο λεπτό με πλασέ. Στο 61ο λεπτό, ήρθε το 3-0 για την Ολυμπιάδα με δυνατό σουτ του Λιώλη έξω από την περιοχή, για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 ο Καραμέτσος με πέναλτι που κέρδισε ο Λιόλιος στο 67ο λεπτό. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες είχαν από μία πολύ καλή στιγμή, με το Σπύρου οι φιλοξενούμενοι και το Λιόλιο η Ολυμπιάδα που δε βρήκαν όμως δίχτυα.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Σιατής Κωνσταντίνος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος Γ.) : Παππάς, Λιώλης, Παπαθανασίου, Λεκάνης, Υφαντής (61' Σταμούλης), Μπόνιος (20' Ντογκάνι), Παπαγιάννης, Δήμος Γ., Καραμέτσος (68' Μπέκιος), Δήμος Λ., Λιόλιος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Καψάλης, Πάνος, Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Νάτσιος Χ., Κοσμάς, Μαγγιώρος (66' Γεωργάκης), Κόπανος, Νάτσιος Δ., Παππάς, Σπύρου

Αναλυτικό φωτορεπορτάζ του παιχνιδιού ΕΔΩ.