Έφυγε από τη ζωή ο Σταύρος Σταύρου, σε δεύτερη μοίρα το ματς της Προοδευτικής

Σε ένα ματς που το αγωνιστικό πέρασε σε δεύτερη μοίρα, λόγω του χαμού του Σταύρου Σταύρου, η Δόξα πέρασε από τη Γραμμενίτσα με 2-3.

Θρήνος στα αρτινό ποδόσφαιρο, καθώς έφυγε άδοξα από τη ζωή ο Σταύρος Σταύρου, ένας άνθρωπος που βρισκόταν στο πλευρό της Προοδευτικής Γραμμενίτσας. Βαρύ το πένθος στους κιτρινόμαυρους, καθώς και στο ποδόσφαιρο της πόλης μας, καθώς ακόμα ένας νέος άνθρωπος φεύγει από τη ζωή. Η οικογένεια του artagoal.gr εύχεται Καλό Παράδεισο στο φίλο και άνθρωπο Σταύρο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι που πέρασε σε δεύτερη μοίρα, η Δόξα επικράτησε με 2-3 και πάει στον τελικό Κυπέλλου με καλή ψυχολογία. Μόλις στο 1ο λεπτό (συγκεκριμένα στο 23ο δευτερόλεπτο), ο Σιλιόγκας από πάσα του Θανάση έγραψε το 0-1, με την Προοδευτική να ισοφαρίζει σε 1-1 με ωραίο σουτ του Άκη Παππά στο 22'. Η Δόξα ανέκτησε το προβάδισμα στο 56ο λεπτό, με το Θανάση να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και να σκοράρει για το 1-2 έπειτα από πάσα του Τυρολόγου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν εκ νέου στο 75' έπειτα από γύρισμα του Αθανασιάδη και κοντινό πλασέ του Φώτη, για να πάρει αμέσως και πάλι το προβάδισμα η Δόξα, καθώς τρία λεπτά μετά, ο Σιλιόγκας έφυγε από το κέντρο και πλάσαρε εύστοχα για το τελικό 2-3.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Σιαπέρας Χ.) : Ρεσίτης, Σκορίλας (86' Νάτσιος Γ.), Παππάς Ακ., Νάτσιος Σ., Μπασιάκος, Δάρδας, Παππάς Φ. (56' Αθανασιάδης), Κάτσινος, Πανέτας Γαβ. (68' Μπιθυκούκης), Φώτης (78' Νάσης), Δημητρίου

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νίκου (46' Πουσκούλογλου), Βελαέτης, Δήμος (46' Αράπης), Τσιγαρίδας, Στέργιος, Τυρολόγος, Κάλλιας, Καλόγηρος, Θανάσης, Σιλιόγκας, Τάγκας (46' Πατσαβούρας - 58' Παχούλας)