Δύσκολο "διπλό" της Καμπής στο Πέτα

Χάρη σε ένα γκολ του Αλεξίου, η ΑΕ Καμπής πέρασε από το Πέτα, με 0-1.

Δεύτερη σερί νίκη για την ΑΕ Καμπής, που επικράτησε δύσκολα των μαχητικών Φιλελλήνων, με 0-1. Αξίζει να σημειωθεί πως πριν την έναρξη του παιχνιδιού, τιμήθηκε από τους εν ενεργεία αρχηγούς της ομάδας του Πέτα, Μιχάλη Κώστα και Ανδρέα Γούλα, ο επί σειρά ετών αρχηγός της ομάδας, Σωτήρης Σταμάτης, για την προσφορά του στο σύλλογο, σε μια όμορφη χειρονομία, που δε συνηθίζουμε να βλέπουμε στα γήπεδα του τοπικού ποδοσφαίρου (στη φωτογραφία κάτω). Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι, σημειώθηκε στο 22ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Χρηστογιάννη, ο Αλεξίου με δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1, που έμελλε να παραμείνει ως τελικό σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έμειναν από το 55ο λεπτό με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Γεωργατσέλος. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν την αριθμητική τους υπεροχή και είχαν σημαντική στιγμή να σκοράρουν στο 75ο λεπτό, όταν ο Βάσιος με κάθετη μπαλιά βρήκε το Σιαπάτη, ο οποίος όμως από το σημείο του πέναλτι σούταρε άουτ. Στις καθυστερήσεις η Καμπή είχε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, με το Χρηστογιάννη να κάνει ωραία προσωπική ενέργεια, όμως τον Παπαχαρίση να το σταματά, με το 0-1 ωστόσο να παραμένει και τη φιλοξενούμενη ομάδα να φεύγει με το ροζ φύλλο αγώνος.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Σιατής Κωνσταντίνος - Καραγιάννης Θοδωρής

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Παπαχαρίσης, Μπίζας, Πούλιος, Κατέρος, Γούλας (46' Βάσιος), Τσέτσος (46' Ζάμπας), Ροβίνας (76' Κώστας), Τσουρης (46' Ντιβέρης), Σιαπάτης, Γεωργής, Κώτσης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος) : Μπόλης, Αλεξίου (60' Κίτσιος), Στούπας, Ντούπης, Μπέτσας, Μπιρμπίλης (58' Δήμος), Βλάρας (55' Μπεζεβέγκης), Χρηστογιάννης, Μουστακλής (70' Μπάσιος), Σταμάτης, Γεωργατσέλος