Δύσκολη νίκη για τον Αχιλλέα

Δύσκολα επικράτησε των Ρακούν ο Αχιλλέας με 2-1.

Δύσκολα πήρε τη νίκη ο Αχιλλέας Νεοχωρίου εντός έδρας κόντρα στα Ρακούν, με 2-1, παραμένοντας ένα βαθμό πίσω από το Δία στην τρίτη θέση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό, όταν ο Κολιός έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Κωσταδήμας στο πρώτο δοκάρι πετάχτηκε και με πλασέ έγραψε το 1-0. Στο 35ο λεπτό ο Αχιλλέας έφτασε μια ανάσα από το 2-0, όταν κέρδισε πέναλτι, στο οποίο όμως ο Κωσταδήμας νικήθηκε σε πρώτο χρόνο από το Λιόλιο, ενώ σε δεύτερο χρόνο σημάδεψε το δοκάρι. Πέντε λεπτά μετά, ο Αρτένις έκανε το γύρισμα, ο Κωσταδήμας σούταρε όμως η μπάλα σταμάτησε εκ νέου στο δοκάρι. Τα Ρακούν εκμεταλλεύτηκαν τις χαμένες ευκαιρίες των γηπεδούχων και έφεραν το ματς στα ίσα στο 43ο λεπτό, όταν ο Τολιάκης υπέπεσε σε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Σακκάς για το 1-1. Ο Αχιλλεάς στο δεύτερο μέρος κυνήγησε το δεύτερο γκολ, και το πέτυχε στο 63ο λεπτό, όταν σε αναμπουμπούλα στην άμυνα, ο Δήμος πάσαρε στον Κολιό και εκείνος από τη μικρή περιοχή σκόραρε για το τελικό 2-1.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Πολύζος Κων/νος - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Αρτένις (84' Νάσο), Πάνος, Τολιάκης, Κουντούρης, Πλακιάς, Δήμου (90' Κολιογιάννης), Στόγια, Δήμος (72' Πάνος Α.), Κωσταδήμας (60' Κοστρένι), Κολιός

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Τζίμας Α., Κοντογιάννης (74' Τζίμας Γ.), Μάνδαλος, Μπασιαδήμας, Μακρής, Καραγκούνης, Μαρκοστάμος, Σιαφάκας Λ., Καλαντζής (82' Κίτσος), Σακκάς