«Απέδρασε» με το διπλό από τα Ρόκκα ο ΠΑΣ Κομμένου

Ο ΠΑΣ Κομμένου, «απέδρασε» με το διπλό από τα Ρόκκα, επικρατώντας με 2-0 του Αστέρα, με τα δύο γκολ να επιτυγχάνονται στο β' ημίχρονο.

Στην αρχή του παιχνιδιού και οι δύο ομάδες είχαν από μία φάση. Αρχικά, ο Αστέρας με τον Παντελή Μπαγιώργα να βρίσκει στην πλάτη της άμυνας τον Γιάννη Βάντζο, ο οποίος με σουτ από τα όρια της περιοχής έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία, για να απαντήσει λίγο αργότερα ο Διονύσης Νάτσιος, όταν έπειτα από ατομική προσπάθεια σούταρε, επίσης πάνω από την αντίπαλη εστία. Στη συνέχεια η ομάδα του Κομμένου είχε μία ανούσια κατοχή, χωρίς όμως να μπορεί να απειλήσει τον Αστέρα που ήταν αρκετά καλά στημένος αμυντικά.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΣ ευτύχησε να προηγηθεί στο 49ο λεπτό, με τον Πανακούλια με ωραίο μακρινό συρτό σουτ να νικά τον Ντέμσια στη δεξιά του γωνία και να κάνει το 0-1. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, με τους Νίκαρη και Μήλιο να μην καταφέρνουν όμως να ανησυχήσουν τον Κόπανο στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη στο 78ο λεπτό, όταν ο Διονύσης Νάτσιος σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα άλλαξε πορεία σε σώμα αμυντικού, ξεγέλασε τον Ντέμσια και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-2.

Διαιτητής: Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί: Στούπας Παύλος - Μεσίτι Γιάννης

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας Ν.): Ντέμσιας, Μπαγιώργας Π., Βάντζος Ε., Ζαρκάδας, Συγίζης, Νίκαρης (78' Τσώλας), Ντεκούλης (86' Καλόγηρος), Μάης, Βάντζος Ι. (71' Τσιτσώρης), Μπαγιώργας Ν. (61' Γκανιάτσας Χ.), Μήλιος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Πάνος (88' Κόρδας), Κοντογιάννης, Νάτσιος Χ., Πανακούλιας (80' Λάμπρος), Παύλος (85' Κοσμάς Ν.), Τσιρογιάννης, Παππάς Γ., Κατσούλης, Νάτσιος Δ., Κοσμάς Ν. (64' Χαλκιάς)