Δύσκολη νίκη για την Ολυμπιάδα κόντρα στις Σελλάδες

Δύσκολα επικράτησε της νεανικής ομάδας των Σελλάδων, η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, με σκορ 2-0.

Δύσκολη νίκη πέτυχε η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής κόντρα στους νεαρούς της ΑΕ Σελλάδων, και παρέμειναν σταθερά στην τετράδα. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο επικίνδυνοι επιθετικά, και στο 15ο λεπτό το σουτ του Κούση μπλόκαρε ο Μακρής, ενώ τρία λεπτά αργότερα, το σουτ του Παπανδρέου έφυγε άουτ. Οι φιλοξενούμενοι επιτέθηκαν με τη σειρά τους, και στο 25ο λεπτό, είχαν έναν αδύναμο σουτ του Παπαγεωργίου που μπλόκαρε ο Λάμπρου, καθώς και μια κεφαλιά του Παπαδημητρίου που έφυγε άουτ, στο 31ο λεπτό, μετά από φάουλ του Βίτσιου. Λίγο πριν την ανάπαυλα, οι Σελλάδες διαμαρτυρήθηκαν για ανατροπή στον Παπαγεωργίου μέσα στην περιοχή, όμως ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό άλλο άστοχο σουτ στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Λάκκα και Ευαγγέλου, για να έρθει το 1-0, στο 60ο λεπτό, με τον Παπαδρέου να βγαίνει σε θέση τετ α τετ απέναντι από το Μακρή και να το νικά. Ο ίδιος παίκτης είχε μέχρι το 70ο λεπτό, ακόμα δύο φάσεις τετ α τετ για να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως πλάσαρε άστοχα, ενώ στο 72ο λεπτό, οι Σελλάδες με τη σειρά τους είχαν ένα άστοχο σουτ με το Λάκκα. Στο 77ο λεπτό, η Ολυμπιάδα άγγιξε το δεύτερο γκολ, με το σουτ του Κ. Δήμου να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ τελείωσαν την υπόθεση νίκη στο 90ο λεπτό, με τον Παπανδρέου με το δεύτερο τέρμα του, με πλασέ μέσα από την περιοχή, να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Μέκιος Σπύρος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος) : Λάμπρου, Δήμος Ε., Πανής, Λιώλης, Σάνη, Ευαγγέλου, Παπανδρέου, Σάνι, Κούσης (90' Μπέτσας), Ράπτης (57' Δήμος Κ.), Παπαγιάννης

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής, Κατσάνος, Μπουζάνης (60' Σταύρου), Σιαφάκας, Παπαδημητρίου, Ντούλας, Παπαγεωργίου (90' Γκούβας), Λάκκας, Γκίκας, Μπέκας (65' Κολοβός), Βίτσιος