Δύσκολη νίκη για Παναγροτικό, 3-2 στον Αγ. Σπυρίδωνα τα Ρακούν

Ο Παναγροτικός κατάφερε να πάρει μια πολύ δύσκολη νίκη απέναντι στα Ρακούν.

Στη χθεσινή αναμέτρηση στο γήπεδο του Αγ. Σπυρίδωνα, η ομάδα των Ρακούν ήταν ανταγωνιστική απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα του Παναγροτικού, ο οποίος δυσκολεύτηκε να φτάσει στο τρίποντο της νίκης. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 21ο λεπτό, όταν ο Νταλάκας γύρισε τη μπάλα στον Θάνη, ο οποίος έκανε λάθος υπολογισμό, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν άμεσα πέντε λεπτά αργότερα, όταν από σέντρα του Λάμπρου Γεωργάρα, ο Γείτονας με κεφαλιά έκανε το 1-1. Στο 42' ο Λάμπρος Γεωργάρας που πέρασε ως αλλαγή στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, με ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή, πέτυχε το 2-1, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Στην επανάληψη και στο 63ο λεπτό, τα Ρακούν κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Θάνης ανέτρεψε τον Καλαντζή, με τον Σακκά που ανέλαβε την εκτέλεσή του να είναι εύστοχος, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Όμως τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Παναγροτικός κατάφερε να πετύχει το γκολ που του χάρισε τη νίκη, όταν έπειτα από πίεση στην αντίπαλη άμυνα, ο Τζίμας στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 3-2, το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης από τον διαιτητή Παπανίκο.

Διαιτητής: Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί: Στούπας Παύλος - Βασίλα Φωτεινή

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος): Θάνης, Νάσκαρης (87' Τσάτσος), Τσοκάνας (60' Παπασπύρου), Νταλάκας, Μπότσαρης (18' Γεωργάρας Λ.), Στάθης (57' Μυφταράι), Μένα, Θεοδώρου, Γεωργάρας Κ., Γκίκας, Γείτονας

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Λιόλιος, Γούσιας, Ζαχάρης, Μερκάι (63' Σιαφάκας), Δήμος, Μακρής (90' Κατσαρός Μ.), Θαλασσινός, Τζουβάρας (85' Κατσαρός Α.), Τζίμας, Καλαντζής (73' Μαργώνης), Σακκάς