Δύσκολη νίκη για το Κορφοβούνι που παρέμεινε στην πεντάδα

Με 4-2 επικράτησε της Ακροποταμιάς ο ΑΟ Κορφοβουνίου, και παρέμεινε στις θέσεις των μπαράζ.

Με 4-2 επικράτησε ο ΑΟΚ του Ακράτητου Ακροποταμιάς, που βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με τα Ρακούν. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, στο 5ο λεπτό, όταν από ασυνεννοησία της άμυνας, ο  Κώστας μπήκε στη φάση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και τρία λεπτά αργότερα, έφεραν το ματς στα ίσα, όταν από εκτέλεση φάουλ του Α. Μέγα, που κόντραρε στο τείχος, ο Κοντοδήμας επωφελήθηκε και με πλασέ σκόραρε, για το 1-1. Ο Ακράτητος ανέκτησε το προβάδισμα στο 32', όταν ο Βασιλείου υπέπεσε σε πέναλτι, και ο Κρίκας από την άσπρη βούλα, σκόραρε, γράφοντας το 1-2 για την ομάδα του.

Το Κορφοβούνι ισοφάρισε σε 2-2, στο 68ο λεπτό, όταν ο Κώστας Τάτσης με μονοκόμματο σουτ από πλάγια μέσα στην περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι πήραν για πρώτη φορά στο ματς το προβάδισμα, στο τελευταίο πεντάλεπτο και συγκεκριμένα στο 86' όταν ο Κοκκινέλης, με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή, σκόραρε, γράφοντας το 3-2. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό, από τον Μπόσμο, που σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή, παρά την προσπάθεια του Τζουμανίκα να αποκρούσει.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Στούπας Χρήστος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Τάτσης Α., Μπόσμος Χ. (69' Μέγας Α.), Βασιλείου, Κοντοδήμας (90' Κοντοδήμας Β.), Ζαφείρης (90' Δερδελής), Μπόσμος Δ., Παπαστράτος, Τάτσης Κ., Κοκκινέλης, Μέγας Α.

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σεϊμένης, Αγγέλης, Μπίτζος, Τατσιόπουλος, Μπόνιος, Σμύρης, Σανιδάς, Πάνος, Κρίκας, Κώστας