Δύσκολα το 4 στα 4 ο Σκουφάς

Χάρη σε ένα πέναλτι του Βερλέκη στο τέλος του πρώτου μέρους, ο Σκουφάς επικράτησε του ΑΟ Κορφοβουνίου με 0-1.

Σε ένα μέτριο ματς ποιοτικά, ο Σκουφάς μπορεί αυτή τη φορά να μην εντυπωσίασε όπως σε όλα τα μέχρι τώρα παιχνίδια του, όμως κατάφερε έστω και με 0-1 να κάνει το 4 στα 4 και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Σκουφάς απείλησε με κεφαλιά του Τσαρακλημάνη από σέντρα του Παπαγιάννη που έφυγε άουτ. Στο 25ο λεπτό ο Βερλέκης σούταρε άουτ, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Αντωνίου βρέθηκε σε καλή θέση όμως το πλασέ του έφυγε άουτ. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημειώθηκε στο 40ο λεπτό, όταν ο Τάσσος ανατράπηκε από το Βασιλείου, και ο Βερλέκης που εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών, δε λάθεψε γράφοντας το τελικό 0-1. Στο τέλος του πρώτου μέρους, ο Σκουφάς έχασε καλή ευκαιρία να πάει προηγούμενος στα αποδυτήρια με δύο γκολ, όμως Αντωνίου, Βερλέκης και Τάσσος δεν κατάφεραν να σκοράρουν, και η μπάλα τελικώς έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φάσεις ήταν ακόμα πιο λιγοστές, με τον Τσαρακλημάνη στο 60ο λεπτό να παίρνει την κεφαλιά από μπαλιά του Τάσσου, όμως να στέλνει την μπάλα άουτ. Στην τελευταία ουσιαστικά φάση του ματς, στο 80ο λεπτό, ο Αντωνίου έκανε ωραία προσπάθεια και σουτ, αναγκάζοντας το Φώτη να διώξει σε κόρνερ. Μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε κάτι, με το Σκουφά να πετυχαίνει τέταρτη νίκη, και τους γηπεδούχους, έχοντας αντίθετη πορεία να μην έχουν κατακτήσει ακόμα τον πρώτο τους βαθμό, στην Α' κατηγορία.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Βάτος Παναγιώτης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Μήτσιος) : Φώτης, Παππάς, Κωνσταντίνου, Βασιλείου, Κοντοδήμας, Μήτσιος (87' Βάσιος), Αντωνίου, Τάτσης, Στασινός (46' Κουτρουμάνος), Ευθυμίου (78' Αποστόλου), Μακρής (82' Ντάλας)

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μούτσιος, Παπαγιάννης (58' Μαλτέζος), Τζιότζιος, Σχισμένος, Πέτσας, Θεοδωρής, Κυριαζής (46' Μπελής), Τάσσος, Τσαρακλημάνης, Αντωνίου, Βερλέκης