"Διπλό" στο 90' για τη Φιλοθέη

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Φιλοθέη, εκτός έδρας, επί της ΑΕΚΠ, με 1-2, με γκολ στο 90'.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Φιλοθέη, που ανέκαμψε άμεσα μετά τη βαριά ήττα από τον Παναγροτικό, επικρατώντας της αξιόλογης ομάδας των Κιρκιζατών, με 1-2, χάρη σε γκολ του Γιαννούλη στο 90ο λεπτό. Οι Κιρκιζάτες που δεν πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση μακριά από τη φυσική τους έδρα, καθώς αγωνίστηκαν στο γήπεδο της ΕΠΣΑ στις Κεραμάτες, απείλησαν στο 15ο λεπτό, με μια κεφαλιά του Νικοπολίδη να περνά λίγο άουτ, με τη Φιλοθέη να ανοίγει το σκορ στο 40ο λεπτό, με το Δημήτρη Γιαννούλη με πλασέ μέσα από την περιοχή να γράφει το 0-1.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έφεραν γρήγορα το ματς στα ίσα, καθώς στο 48ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος κέρδισε πέναλτι, και ο Παππάς ένα λεπτό αργότερα, το μετέτρεψε σε γκολ, γράφοντας το 1-1. Η ΑΕΚΠ λίγο έλειψε να φτάσει στην ολική ανατροπή στο 87ο λεπτό, με τον Τσίρο να σημαδεύει με κεφαλιά το οριζόντιο δοκάρι, και σα να μην έφτανε αυτό για τους γηπεδούχους, στο 90ο λεπτό έχασαν και το ματς, με το Δημήτρη Γιαννούλη μετά από εκτέλεση κόρνερ, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, για το τελικό 1-2, χαρίζοντας μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής : Αθανασίου Άγγελος  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Σαρλής Χρήστος

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Παππάς Αλ.) : Γιαννάκος, Χαϊνταρι, Κωνσταντίνου, Νάκης (46' Τζιανούμης), Μανιφάβας Στ., Ξυλογιάννης, Νικοπολίδης (31' λ.τρ. Μεγαδούκας), Βασιλάκης, Παππάς, Τσίρος, Παπαδόπουλος

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσαντούλας, Ζώης, Ευθυμίου, Τρούλλης, Τζώρας, Κατσιγιάννης, Κύρκος (76' Κουτσούμπας), Γιαννούλης, Καραγιάννης Α., Καραγιάννης Δ., Βασιλάκος