«Διπλό» με ανατροπή στη Δράμα οι Νέοι του Καραϊσκάκη!

Με το δεξί μπήκε στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2 η Κ19 του Καραϊσκάκη, που επικράτησε με 3-4 στη Δράμα επί της αντίστοιχης ομάδας της Δόξας, παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 και 3-2 στο 60!

Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε 1-0 στο 28' με σκόρερ τον Λ. Γεωργιάδη, ενώ έξι λεπτά αργότερα ακολούθησε το 2-0 από τον Παπαϊωάννου. Η αρτινή ομάδα κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 38', με τον Αρτέμη να σημειώνει το γκολ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μαργώνη.

Στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό, ο Καραϊσκάκης κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια, όταν μετά από συνεργασία Μαργώνη - Καζέλη, ο τελευταίος έκανε το 2-2. Δύο λεπτά αργότερα, η Δόξα πήρε ξανά το προβάδισμα στο σκορ, με τον Ελευθερόπουλο να πετυχαίνει το 3-2. Όμως οι αρτινοί δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και αρχικά στο 71ο λεπτό, από πέναλτι που κέρδισε ο Καζέλης, ο Μαργώνης το εκτέλεσε εύστοχα για το 3-3, ενώ στο 80ο λεπτό, από νέο πέναλτι που κέρδισε αυτή τη φορά ο Ζοτάι και το εκτέλεσε ξανά εύστοχα ο Μαργώνης, ο Καραϊσκάκης έφτασε στην ανατροπή και στη σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 3-4.

Διαιτητής: Σιουμπαράς Νίκος (Δράμας)  Βοηθοί: Παστιάδης Μανώλης (Δράμας) - Κοτανίδου Δήμητρα (Δράμας)

Κ19 Δόξα Δράμας (Αποστολίδης): Τουλκέρης, Πετρίδης, Γαλόπουλος (54' Ιορδανίδης Α.), Καπουσούζης, Παπαϊωάννου, Ρούτσης, Σέγκος (54' Τάσιος), Οικονομίδης, Γεωργιάδης Λ. (54' Ιορδανίδης Χ.), Ελευθερόπουλος, Τσιμισκίδης (88' Κυριακίδης)

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Μπαλαούρας, Μήτσιος, Τσαμπάς, Ευαγγέλου, Γιαννούλης (Κακιώνης / Τσίρκας), Κασίμης (Ζοτάι), Παπαδόπουλος, Αρτέμης, Παππάς, Μαργώνης, Καζέλης (Πάστρας)