Σημαντικό "διπλό" για την ΑΕΞ στη Φιλοθέη

Σημαντικό τρίποντο πήρε στη Φιλοθέη, η ΑΕ Ξηροβουνίου, ξεφεύγοντας από τις τελευταίες θέσεις.

Ένα ιδιαίτερα σημαντικό παιχνίδι έδιναν σήμερα στη Φιλοθέη, η τοπική ομάδα με την ΑΕ Ξηροβουνίου, με τις δύο αντιπάλους να θέλουν οπωσδήποτε βαθμούς, γιατί έχουν μείνει αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επιθετικοί στην αρχή του ματς, και είχαν σημαντική στιγμή με τον Παλιάτσο στο 11' να νικιέται σε τετ α τετ από τον Κατσούλα. Στο 15ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης σούταρε δυνατά λίγο δίπλα από την εστία. Στο 25ο λεπτό, οι γηπεδούχοι φώναξαν για πέναλτι σε ανατροπή, ενώ στο 32ο λεπτό είχαν καλή στιγμή, με τον Ευθυμίου να νικιέται από το Στέφου. Το γκολ της νίκης για την ΑΕΞ σημειώθηκε στο 40ο λεπτό, όταν από φάουλ του Κόνιαρη, Τρούλλης και Καραχάλιος μονομάχησαν στον αέρα, με την μπάλα να έχει τελική κατάληξη στα δίχτυα της Φιλοθέης, για το 0-1.

Στην επανάληψη, η Φιλοθέη πάτησε καλύτερα στο γήπεδο και δημιούργησε σημαντικές ευκαιρίες να σκοράρει, με σημαντικότερες αυτές του Καραγιάννη αλλά και του Δημήτρη Γιαννούλη. Η ΑΕΞ με τη σειρά της θα μπορούσε στην κόντρα να τελειώσει το ματς, στα τελευταία λεπτά, όμως ο Τρούλλης δεν κατάφερε να σκοράρει. Περισσότερα για το παιχνίδι, στο βίντεο με τις καλύτερες στιγμές και το γκολ του παιχνιδιού, από την κάμερα του artagoal.gr, που θα ακολουθήσει.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Φιλοθέης (Παλιάτσος) : Κατσούλας, Μποχώτης, Ευθυμίου, Τσιρογιάννης, Καραχάλιος Β., Τσώλας (46' Δήμος), Ζώης, Καραχάλιος Αρ., Ζώης Δ. (75' Γιαννούλης Δ.), Καραγιάννης, Τασούλας (57' Σκάλτσας)

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς) : Στέφου, Πλατογιάννης, Σαββίδης, Κόνιαρης, Μπατίλας, Ανυφαντής, Μανθιός (88' Παππάς), Τρούλλης, Τζαλοκώστας (43' λ.τρ. Καλεύρας), Τζούκας, Παλιάτσος (85' Σιαμέτης)