"Διπλό" για τον Καλόβατο επί των Ρακούν

Επιστροφή στις νίκες μετά από 5 αγώνες για τον Ολυμπιακό Καλοβάτου, που επικράτησε των Ρακούν με 1-3.

Η περιγραφή του παιχνιδιού, είναι μια προσφορά του καταστήματος :
ZELEKT S.A.
ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ SERVICE & ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ
ΓΝΗΣΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

ΖΟΡΜΠΑ ΣΩΤΗΡΙΑ
ΝΕΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ : ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΡΩΝ 5   ΤΗΛ. 26810 73445

Επιστροφή στις νίκες μετά από καιρό για τον Ολυμπιακό Καλοβάτου, που παρ' ότι ξεκίνησε τη χρονιά εντυπωσιακά, μένοντας αήττητος για μήνες, έχασε απότομα έδαφος, υποχωρώντας, και χάνοντας τις πιθανότητές του να μπει στα μπαράζ ανόδου, πληρώνοντας και την απώλεια του Αντώνη Ράμα, που ήταν πρώτος σκόρερ μέχρι εκείνη τη στιγμή. Στο χτεσινό ματς, ωστόσο, ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τη νίκη επί των Ρακούν, για λόγους γοήτρου. Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Κωλέτσος, με προβολή μέσα από την περιοχή, έπειτα από σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι στα πρώτα τρία λεπτά, μην αφήνοντας περιθώρια στην ομάδα των Ρακούν, να επιστρέψει στο ματς. Συγκεκριμένα, στο 46ο λεπτό ο Τζίμας με σουτ από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 0-2, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Ντόκορος σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής, και έγραψε το 0-3. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ήταν να μειώσουν στο 70', με κεφαλιά του Γούσια στη γωνία, μετά από εκτέλεση φάουλ. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με το 1-3 να μένει σαν τελικό σκορ.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Σωτηρίου Νεφέλη - Καραγιάννης Θοδωρής

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Ζαχαρης, Μαρκοστάμος, Τυρολόγος, Σακκάς (85' Νούτσος), Δράκος-Τσιαμπούλας, Γεωργούλας, Γούσιας, Μακρής, Γούσιας Κ., Μόσιαλος (55' Καραγκούνης)

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Σάλλας, Ξυλογιάννης, Θεμελής, Κουτρουμάνος (64' Τσίγας) Κωλέτσος, Γιαμούρης, Παπακώστας, Ζαγγάνας, Τζίμας, Σταματούκος (82' Σφήκας), Ντόκορος